بازار خرید و فروش تلفن همراه در تهران علی رغم کاهش اندک قیمت‌ها، نتوانست استقبال خریداران را همراه کند و در این هفته نیز با رکود معاملات مواجه شد.
کد خبر: ۶۳۸۰۷۰

به گزارش جام جم سرا، کاهش تعداد خریداران تلفن همراه در هفته جاری سبب شد بازار این کالا به طور کامل از رونق بیفتد، به طوری که میزان خرید و فروش تلفن همراه در فروشگاههای خیابان جمهوری تهران به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.
طبق گزارش الف، بازار خرید و فروش تلفن همراه دست دوم نیز که خریداران خاص خود را دارد نیز در هفته جاری شاهد کاهش محسوس خریداران بود و متقاضیان اندکی برای خرید به بازار مراجعه کردند.
یک فعال بازار خرید و فروش تلفن همراه در تهران معتقد است: کاهش اندک قیمت ارز در روزهای اخیر سبب شد مشتریان کمتری برای خرید تلفن همراه ترغیب شوند، ضمن اینکه با توجه به وضعیت بازار و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برخی از فروشندگان از عرضه تلفن همراه با ضمانت (گارانتی) به بازار خودداری می‌کنند.
به گزارش ایرنا، محسن فرجی در خصوص وضعیت قیمت‌ها در بازار تلفن همراه افزود: در هفته جاری سامسونگ ˈگالکسی اس ۴ˈ بدون گارانتی به قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و مدل مینی آن با گارانتی به قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد.
وی گفت: همچنین تلفن همراه سامسونگ ˈگالکسی اس ۳ˈ بدون گارانتی به قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خریداران عرضه می‌شود و مدل مینی آن نیز بدون گارانتی هم اکنون در بازار شش میلیون و ۳۰۰ هزار ریال قیمت دارد.
این فعال بازار تلفن همراه اظهار داشت: طی چند روز گذشته قیمت گوشی‌های ˈآیفون ۵ˈ نیز در بازار اندکی کاهش یافت و هم اکنون آیفون ۵ مدل اس آن به قیمت ۲۰ میلیون ریال به خریداران عرضه می‌شود، ضمن آنکه شرکت اپل اخیرا اعلام کرده در سال ۲۰۱۴ مدل بزرگتری از تلفن همراه آیفون را با نمایشگر ۵. ۷ اینچی روانه بازار خواهد کرد.
به گفته وی تلفن همراه اچ. تی. سی وان در این هفته ۱۴ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال قیمت داشت و تلفن ˈ سونی z ˈ بدون گارانتی معتبر نیز ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال قیمت گذاری شد.
این کارشناسن خرید و فروش تلفن همراه خاطرنشان کرد: هم اکنون تلفن همراه ˈایسوس پتفونˈ نیز در بازار تهران به قیمت ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزاریال به خریداران عرضه می‌شود.
شایان ذکر است، اخیرا یک کار‌شناس چینی اعلام کرده است که شرکت اپل قصد دارد در بهار سال آینده آیفون شش را با نمایشگر ۴. ۷ اینچی تولید و به تدریج وارد بازار کند و شرکت موتورلا نیز از تلفن همراه دو سیم کارتی خود رونمایی خواهد کرد.
با افزایش تعداد کاربران تلفن‌های همراه هوشمند در جهان، شرکت موتورلا قصد دارد تلفن همراه خود را برای نخستین بار به بازار استرالیا عرضه کند و پس از آن توزیع این تلفن را به تدریج در بازارهای جهانی آغاز خواهد کرد.
بر اساس پیش بینی کار‌شناسان با توجه به روند صعودی استفاده از تلفن همراه در جهان در پایان سال جاری میلادی تعداد کاربران تلفن‌های همراه در سراسر جهان به بیش از چهار میلیارد و ۵۵ میلیون نفر برسد و تعداد کاربران تلفن‌های همراه هوشمند نیز به یک میلیارد و ۷۵ میلیون نفر افزایش یابد.
شرکت‌ای مارک‌تر اخیرا اعلام کرده روند صعودی استفاده از تلفن همراه نشان می‌دهد بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ ضریب نفوذ تلفن همراه از ۱/۶۱ درصد به ۴/۶۹ درصد جمعیت جهانی افزایش یابد و کاربران این تلفن‌ها در سراسرجهان به دنبال استفاده بیشتر از تلفن‌های همراه هوشمند هستند.
یکی از مدیران شرکت سامسونگ اعلام کرده است که سامسونگ قصد دارد بزودی تلفن‌های همراه خود را به سیستم عامل تیزن مجهز و آن را به صورت گسترده در بازارهای جهانی عرضه کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها