jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۸۳۹   ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۷

شاکی پرونده تیراندازی در اتوبان بابایی در گفت‌و‌گو با اعتماد گفت: همسرم استرس گرفته اما به ما تهمت زدند؛ ما اراذل و اوباش نیستیم. این در حالی است که خبرآنلاین در مطلبی به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی از «جلسه هماهنگی برای حمایت ازمداح عامل حادثه اتوبان بابایی» خبر داده است. جام جم سرا به منظور اطلاع رسانی، این خبر و آن گفت‌و‌گو را بدون دخل و تصرفی، برای خوانندگان بازنشر می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از خبرآنلاین، علی غزالی مدیر مسئول آینده آنلاین نوشته است: در جلسه‌ای با حضور مداحان مشهور و بانفوذ مطرح شده که اگر امروز از این مداح تیرانداز دفاع نکنیم اعتبار و... دستگاه امام حسین (بخوانید منافع شخصی خودمان) از بین می‌رود و قرار بر این شده که با تمامی مقامات آشنا در این خصوص مذاکراتی صورت گیرد. همچنین مذاکره‌ای با اعضای هیئت امنای یکی از هیئتهای بزرگ که اعضای هیئت امنایش جملگی از متنفذین و مسئولین هستند صورت گرفته و قرار بر حمایت و مذاکره بامقامات قضایی شد. برخی از اعضای هیئت امنای هیئت مذکور توصیه به شکایت و پیگیری و لابی برای برخورد با افشا کنندگان این اتفاق کرده‌اند تا هم دستاویزی برای مانور تبلیغاتی و لاپوشانی کردن ماجرا شود و هم عبرتی برای سایرین که دیگر پا در کفش... نکنند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از اعتماد، شاکی پرونده، متولد دهه 60 که لیسانسه است و شب اربعین خودرویش مورد اصابت گلوله رها شده از اسلحه محمود کریمی قرار گرفت. خودش می‌گوید شانس آورد که ماشین سرنشین عقب نداشته و به خیر گذشته است.  می‌گوید که اصلا نمی‌خواست در این باره حرف بزند اما برای اینکه مخاطبان بدانند که در آن شب و روزها و شب‌های پس از آن چه گذشته، روایت اتفاق را می‌کند. می‌گفت نه می‌خواهد حامیان محمود کریمی تصور کنند که او فرد بی‌دین و غیرمذهبی است و نه برعکس مردم عادی تصور کنند که ترسیده و رضایت داده؛ می‌گوید هم مذهبی است و هم هیاتی و از قضا شب حادثه در خودرویش نوار مداحی روشن بوده؛ اگر هم حالا رضایت داده فقط به حرمت امام حسین(ع) و خواسته مادرش بوده و بس؛ می‌گوید هنوز همسرش احساس ترس می‌کند.


حادثه شلیک به ماشین شما چطور رخ داد؟ آیا شما متعرض خودروی آقای کریمی شدید و قصد آزار داشتید؟

در تاریخ 5 دی ماه ساعت 5/12 شب در اتوبان شهید بابایی به همراه همسرم در خودروی 206 مان به همراه دو خودروی دیگر در مسیر، در حال تردد بودیم.

اتفاق چطور رخ داد؟

من با خودرو‌ام یک لحظه سبقت گرفتم و بعد دوباره کنار آمدم. نمی‌دانم در ذهن آقای کریمی چه گذشت و چرا احساس خطر کردند که به ما شلیک کردند. البته من ابتدا متوجه شلیک نشدم؛ کمی که از صدای عجیبی که شنیده شد گذشت و ما مسافتی را همچنان ادامه می‌دادیم که ایشان چراغ زدند و ما هم به کنار اتوبان آمدیم و توقف کردیم. تازه آنجا متوجه شدیم که به خودروی‌مان شلیک شده است.

یعنی در حین حرکت به شما شلیک شده بود؟ به کجای خودرو؟

بله، ما درحال حرکت بودیم که به در عقب ماشین سمت پایین شلیک شد. گلوله به نحوی به در خورده بود که از در عبور و به ستون ماشین برخورد کرده بود. چون من اصلا نمی‌دانستم صدای گلوله چطور است، اصلا متوجه نشدم که به سمت خودرو گلوله شلیک شده و صدایی شبیه صدای ترقه را در حین حرکت شنیدم.

چند بار شلیک شد؟

به ماشین من یک گلوله اصابت کرده بود. آن دو خودروی دیگر هم رفته بودند و من با چراغ زدن آقای کریمی کنار زدم. از خودرو که پایین آمدم، با دیدن چهره‌شان حدس زدم که محمود کریمی هستند. اما فکرش را هم نمی‌کردم که طرفم مداح اهل بیت باشد.

خودروی ایشان چه بود و با چه سرنشین‌هایی؟

ایشان سوار یک ماشین شاسی بلند بودند که سمت جلو پسرشان نشسته بودند و صندلی عقب هم دو خانم نشسته بودند. من از ایشان پرسیدم شما محمود کریمی هستید و ایشان هم تایید کردند اما باز هم باور نکردم و فکر کردم فردی شبیه ایشان است و دارد از هویت ایشان سوءاستفاده می‌کند.

خب بعد پیاده شدن چه بین شما گذشت؟ دلیل شلیک را چه مطرح کردند؟

اصلا در این حد صحبت نشد. ایشان اعتراض کردند که چرا سرعت داشتید و چرا اینطور رانندگی کردید و بحث‌های اینچنینی شد و اصلا مجالی نشد که ما حرف بزنیم. آنقدر ترس و واهمه از اتفاق داشتیم که اصلا در این باره هیچ حرفی نزدیم. شما هم جای ما باشید و ببینید در آن موقع شب در اتوبان به خودروی‌تان شلیک کردند، اصلا حرفی نمی‌زنید. خب هراس داشتیم. البته همین که ایشان دید من و همسرم افراد عادی هستیم و به یک خودروی شهروند عادی شلیک کرده، سوار خودروی‌شان شدند و رفتند و من و همسرم در آن موقع شب تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که به پلیس زنگ زدیم و آنها مامور فرستادند. و ما هم به کلانتری رفتیم و شکایت را تنظیم کردیم.

و چطور ثابت کردید که هویت ضارب محمود کریمی است؟

اصلا ما چیزی نگفتیم. ما فقط شرح ماوقع را دادیم. انگار آنها خودشان پی بردند که هویت واقعی ضارب همان آقای کریمی است. چون موضوع شلیک هم بود، خودشان پیگیری سریع کردند و انگار با ایشان تماس گرفتند.

بعد فردای حادثه خبرش منتشر شد و شما شکایت کردید؟

ما همان شب شکایت کردیم. چند روز بعد هم موضوع خبری شد. فردای حادثه به همراه پرونده به دادسرای پل رومی رفتیم و پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شد.

110 درباره سرعت خودروی شما چه اظهارنظری کرد. آیا شما مقصر بودید؟

اصلا این حرف‌ها مطرح نبود. موضوع شلیک به خودرو بود و پرونده سر همین موضوع تشکیل شد. چون پرونده هم امنیتی شده بود. همین که دیدند ضارب، آقای کریمی است، خودشان پرونده را سریعا به دادسرا فرستادند.

شما در دادسرا ایشان را دیدید؟

فقط یک بار در مراحل بازپرسی، متن اظهارات مکتوب ایشان را دیدم که نشان می‌داد ایشان هم به دادسرا تشریف آوردند. چون می‌گفتند مساله امنیتی است، درباره جزییات زیاد به من چیزی نمی‌گفتند.

شما کی ایشان را در دادسرا دیدید؟

بعد رسانه‌یی شدن اتفاق هم ایشان را در دادسرا ندیدم. من مستقیم با ایشان اصلا حرف نزدم؛ هر حرفی هم داشتم مستقیم فقط به بازپرس می‌گفتم.

بعد از گرفتن اظهارات ایشان، بازپرس دلیل شلیک را به نقل از ایشان چه عنوان کردند؟ آیا به شما گفته شد که ایشان عنوان کرده برای حفظ جان خانواده‌اش و با این تصور که شما قصد مزاحمت دارید، شلیک کرده است؟

هیچ توضیحی به ما ارائه نشد. فقط صحبت‌های ما شنیده می‌شد. من در سایت‌ها به نقل از نزدیکان ایشان دیدم که تهمت‌هایی زده شده که خب با توجه به اینکه من به همراه خانمم تنها سرنشینان خودرو بودیم، کاملا بی‌دلیل بود.

یکی از نزدیکان آقای کریمی، مدعی شدند که شما اراذل و اوباش هستید.

پدر من بازنشسته نظامی هستند. درست است که من یک شهروند عادی هستم با تحصیلات لیسانس اما یک خانواده مذهبی و محترم داریم که از قضا از مریدان امام حسین(ع) هستیم و از قضا در شب حادثه هم نوار مداحی در ماشین من روشن بود. خود من و خانواده‌ام پای همین مداحی‌ها می‌نشینیم و از مخاطبان همین مداح‌ها هستیم. این‌طور نیست که یک فرد اوباش باشیم.


اینکه اعتقادات مذهبی شما چه باشد، مسلما ربطی به نفس اتفاق ندارد.

همین‌طور است اما می‌خواهم حامیان آقای کریمی هم این را بدانند که من هم از حامیان آقای کریمی بوده‌ام و هستم و حتی اولش باورم نشد که ضارب خودرویم آقای کریمی هستند. فرد معتقدی هستم و تنها به خاطر ارادت به امام حسین(ع) و حرمت امام حسین(ع) وخواست مادرم، از شکایت در این پرونده رضایت دادم. چون ایشان هم به حرمت امام حسین(ع) به اینجا رسیدند.

مردم چه تصویری از شما داشته باشند. جوان چند ساله‌یی هستید. تحصیلات و شغل‌تان؟

من متولد اوایل دهه 60 هستم. لیسانس با شغل آزاد.

خودروی شما چقدر هزینه برداشت؟

به خاطر این مسائل و شکایت هنوز به خودرو دست نزده‌ام و در پارکینگ گذاشته‌ام.

آسیبی که ندیدید؟

گلوله در عین حرکت به پایین در خورده بود. اگر کمی بالاتر بود حتی ممکن بود به خود ما هم اصابت کند. همین الان هم با وجود گذشت دو هفته از حادثه خانم من به‌شدت هراس دارد و هنوز می‌ترسد و با هر صدا یا اتفاقی دچار استرس می‌شود.

به عنوان یک شهروند حتی اگر شکایت نمی‌کردید، آیا انتظار داشتید که مسوولان انتظامی خودشان از حق شما دفاع کنند و پرونده از سوی شاکی عمومی به دلیل ارعاب یک شهروند مورد پیگیرد قرار بگیرد؟

من صریح می‌گویم. واقعا از مقام‌های امنیتی و قضایی سپاسگزارم که صادقانه در تمام این مدت کار خود را انجام دادند. به ما اطمینان دادند که تا انتهای ماجرا در چارچوب قانون، در کنارمان هستند.

یعنی احساس نکردید که شکایت‌تان بی‌فایده است؟

اصلا؛ حتی تا لحظه آخری هم که به دلیل اعتقادات مذهبی‌مان و به حرمت امام حسین، شکایت را پس گرفتیم به ما می‌گفتند که آیا فردی و گروهی به شما فشار آوردند؟ که من جواب منفی دادم.

شما به عنوان یک شهروند، چنین اتفاقی را تجربه کردید در حالی که طبق عرف فقط مقام‌های امنیتی باید اسلحه داشته باشند آن هم برای حفظ جان و امنیت مردم. از اینکه الان می‌شنوید که به دنبال شکایت و پیگیری شما و حمایت مردم و رسانه‌ها، دستور جمع‌آوری اسلحه مداح‌ها صادر شده، چه نظری دارید؟

شکر خدا این اتفاق به خیر گذشت هر چند می‌توانست به خیر نگذرد و دور از جان اتفاقی بیفتد. اما من امیدوارم مسوولان امنیتی و انتظامی در این‌باره تدبیر کنند که با خبرهایی که شنیدم امیدوار شدم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدباقر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
باعث.تأسفه
۰
۰
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
من خودم یكی از هواداران آقای محمود كریمی بودم واز مداحی های ایشان واقعا لذت میبردم اما واقعا متاسفم به خودم كه از چه كسی حمایت میكردم جناب آقای محمود كریمی واقعا ارزشش را داشت شما حتی در رسانه ها این خانواده را به اراذل و اوباش هم متهم كردید با آفرین به این بنده خدا حالا یا از ترسش بوده یا واقعا بخاطره امام حسین(ع) رضایت داده
۰
۰
زاهد
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
ازاین به بعدازمردم خواهش می كنم كه ازمداحان سبقت نگیرندوگرنه بی حركت................
۰
۰
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
نقطه ضعف آدمها مربوط به شخصیتشونه، نه جایگاهشون!
۰
۰
من
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
هر چقدر هم ادم به ظاهر معروفی باشی
دلیل نمیشه كه به مردم شلیك كنی
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
مداح اهل بیت كه با شبی چند میلیون مداحی می كنه برای اهل بیت خودش می خونه نه اهل بیت عصمت و طهارت اگه راست میگن بیان مجانی بخونن .ایشون با این حركت هویت واقعی خودشونو نشون دادن
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
جمع كنید این كاسه كوزه رو
این متنی كه نوشتید اصلا جانب دارانه نیست
اصلا یك طرفه با قاضی رفتن نیست
چه جالب همش نوشتید به نقل از به نقل از
چیزی كه خبر ندارید ازش چرا نشر میكنید ....
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
جمع كنید این كاسه كوسه رو
این متنی كه نوشتید اصلا جانب دارانه نیست
اصلا یك طرفه با قاضی رفتن نیست
چه جالب همش نوشتید به نقل از به نقل از
چیزی كه خبر ندارید ازش چرا نشر میكنید ...
افتاد الان برام
راستی تایید هم نكردی... گفتم شما بدونید نه مردم
راستی اونایی كه تایید كردید كاملا مشخصه چی به چیه
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر