jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۱۹۰۱   ۱۴ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۰۶

متخصص بیماریهای داخلی گفت: رژیم غذایی نامناسب، کم تحرکی و افزایش وزن عامل مهمی در ابتلا مردم به بیماری کبد چرب است.

غذای نامناسب و کم‌تحرکی: عامل چربی کبد

به گزارش جام جم سرا، «هاله آریا» به افراد دارای کبد چرب توصیه کرد از مصرف غذاهای چرب، موادقندی و نشاسته ای پرهیز کنند و در صورتی که از نظر بیماری های قلبی و ریوی ممنوعیتی نداشته باشند، حداقل هفته ای سه بار (هر دفعه حدود 30 دقیقه) به انجام فعالیت ورزشی بپردازند.
به نوشته ایرنا، این متخصص بیماریهای داخلی یکی دیگر از دلایل بروز این بیماری را تغییر فرهنگ زندگی و تغذیه ذکر کرد و گفت: زندگی صنعتی و کاهش فعالیت های بدنی باعث ذخیره چربی و اضافه وزن می شود.
وی یکی ازمحل های انباشت چربی در بدن، را کبد اعلام کردو افزود: با انباشت چربی در این محل، اصطلاحا کبد چاق شده و دچار التهاب می شود و مشکل کبد چرب بروز می کند.
آریا،کبد چرب را بدون علامت دانست و گفت: این عارضه ممکن است در بعضی افراد احساس پری شکم و درد خفیف در ناحیه راست شکم ایجاد کند، ولی این بیماری معمولا بصورت اتفاقی و در حین بررسیی های آزمایشگاهی و یا در سونوگرافی ها مشخص می شود و در مراحل اولیه قابل درمان است. تعدادی از بیماران در صورت درمان نشدن ممکن است به فیبروز کبدی یا در نهایت سیروز کبدی مبتلا شوند که درمان آن بسیار دشوار خواهد بود و ممکن است مقدمات ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان کبد را فراهم کند.
این پزشک متخصص داخلی تصریح کرد: بیماری کبد چرب هیچ ربطی به بیماری هپاتیت ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها