jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۹۳۳۵   ۰۳ دی ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۸

مسمومیت، 90 نفر از اهالی مشگین‌شهر استان اردبیل را طی شامگاه دوشنبه راهی بیمارستان کرد.

فرماندار مشگین‌شهر در این‌ باره به جام‌جم گفت: دلیل این مسمومیت هنوز مشخص نیست، اما براساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته از منطقه، احتمال می‌دهیم که ریختن ضایعات مواد شوینده در منطقه و انتشار بو و گاز ناشی از آن، دلیل ایجاد این مسمومیت باشد.

سیدحمید عباداللهی دلیل احتمال ریختن ضایعات مواد شوینده در منطقه را استشمام بوی آن عنوان کرد و افزود: منطقه مذکور کنار جاده مشگین‌شهر به اهر واقع شده است که بالای آن یک سالن ورزشی وجود دارد و پایین جاده چند روستا از جمله روستاهای هیق و احمدآباد قرار دارد که بیشترین مسموم‌شدگان نیز از این روستاها هستند و بخشی نیز جوانانی بودند که در سالن ورزشی مذکور مشغول ورزش بودند و به محض بیرون آمدن از سالن و قرار گرفتن در معرض بوی نامطبوع دچار مسمومیت و به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان این‌ که اکنون فقط پنج تا شش نفر از مسموم‌شدگان که حالشان وخیم‌تر است، در بخش اورژانس بیمارستان بستری هستند و بقیه بهبود یافته و مرخص شده‌اند،‌ افزود: از آنجا که طی بازدیدهای انجام شده، به دلیل اصلی این مسمومیت دست نیافتیم، از کارشناسان سازمان‌های ذی‌ربط استانی همچون آتش‌نشانی و محیط‌زیست برای تحقیق و بررسی و شناسایی دلیل این مسمومیت دعوت کردیم که کارشناسان این سازمان‌ها در منطقه حاضر شده و مشغول ارزیابی محیط هستند.

عباداللهی احتمال متصاعد شدن گاز سمی از هر نوع کارخانه یا مواد نفتی را رد و خاطرنشان می‌کند: اطراف این منطقه فقط زمین‌های بایر و کشاورزی است و هیچ‌گونه کارخانه یا مواد آلوده‌کننده‌ای در نزدیکی این منطقه وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر