معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار زائر ایرانی از مرزها عبور کرده و به کربلای معلی اعزام شده‌اند، هم‌اکنون مشکل اصلی سرمای هواست که حتی باعث شده تعدادی از زائران از نیمه راه به کشور بازگردند.
کد خبر: ۶۲۸۳۱۹
اعزام ۴۰۰ هزار زائر ایرانی به کربلای معلی

ناصر خدرنژاد در گفت‌و گو با فارس گفت: 400 هزار زائر ایرانی تا کنون از مرزها عبور و به کربلای معلی اعزام شده‌اند و مشکل خاصی در مسیر اعزام‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: مشکل اصلی سرمای شدید هوا است که باعث شده است حتی تعدادی از زائران از نیمه راه به کشور بازگردند و همچنان به زائران توصیه می‌کنیم حتماً لباس گرم با خود به همراه داشته باشند.

معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: نکته دیگری که باید مورد توجه زائران قرار گیرد این است که پس از اربعین حسینی برای بازگشت عجله نداشته باشند و با طمأنینه طی چند روز پس از اربعین حسینی به کشور بازگردند.

خدر نژاد افزود: این تعداد از زائران ظرف 15 روز از مرزها عبور کرده‌اند و اگر تمام آنها بخواهند ظرف یک یا دو روز به کشور بازگردند در مرزها از لحاظ حمل و نقل و تغذیه دچار مشکل می‌شویم که باعث اذیت شدن خود زائران می‌شود.

وی همچنین در خصوص اعزام‌های عمره مفرده گفت: تا کنون 5 پرواز عمره بدون تأخیر انجام شده است و خوشبختانه مشکلی وجود ندارد.

خدر نژاد ادامه داد: زمان ثبت نام‌های متقاضیان اعزام به عمره مفرده به استان‌ها سپرده شده است و احتمال تمدید مهلت ثبت نام نهایی متقاضیان وجود دارد و متقاضیان همچنان می‌توانند برای ثبت نام نهایی و تکمیل ثبت نام خود به دفاتر خدمات زیارتی مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها