jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۲۷۲۷۳   ۲۷ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۰

یکی از مشکلاتی که برای خانم‌ها، بخصوص از سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی پیش می‌آید، «افتادگی سینه» است. در ادامه به راهکارهایی ساده امّا مفید در این باره اشاره می‌کنیم.

موارد زیر را رعایت کنید:
- وزن خود را ثابت نگاه دارید، نوسان و کم و زیاد شدن وزن بدن، تأثیرات بسزایی در افتادگی سینه و دیگر اندام‌ها دارد، شما می‌توانید با کنترل و رعایت یک رژیم غذایی مناسب، همواره وزن خود را ثابت نگاه دارید، از رژیم‌های لاغری که مقدار وزن زیادی را در مدت کم توصیه می‌کنند، جداً خودداری کنید، زیرا به‌‌ همان سرعتی که وزن شما کاسته شده، در مدتی کم نیز دوباره افزایش می‌یابد، در نتیجه احتمال افتادگی سینه نیز افزایش می‌یابد.
- سوتین مناسبی انتخاب کنید، دقّت در خرید سوتین، طبق اندازه و سایز سینه، بهترین راه مبارزه با افتادگی و شل شدن آن است، بنابراین در موقع خرید، تنها به زیبایی و فانتزی بودن آن توجه نکنید، در این بین کاملاً مراقب باشید که در صورت تغییر در وزن خود، اندازهٔ سوتیئن را طبق وزن و سایز جدید، تغییر دهید، استحکام بند و نوع کش سوتین برای کسانی که سینه‌های بزرگ دارند، بسیار ضروری است، کسانی که سینه‌های کوچک دارند با استفاده از سوتین‌های پددار می‌توانند، ظاهر و اندازهٔ سینه را بخوبی حفظ کنند. البته وجود این پد‌ها مانع از تنفس پوست می‌شود و خود به نوعی مضرّ است.
- عادت کنید که صاف و به صورت قائم بایستید، طریقهٔ ایستادن قائم و صاف، یکی از عوامل مهم در حفظ حالت سینه است، برای این منظور می‌توانید به طور منظم در ورزشهای خود، از دستگاههای تناسب اندام و تمرینهایی که مخصوص تقویت عضلات سرشانه‌ها و نگه دارندهٔ ماهیچه‌های سینه است، استفاده کنید.
- برای انجام تست ماموگرافی، بطور منظم تحت کنترل و معاینه پزشک قرار بگیرید. به دلیل تغییرات هورمونی در مواقع تخمک گذاری، قاعدگی و …، سعی کنید ماهانه تاریخ مشخصی را برای این کار در نظر بگیرید. با مشاهده توده‌ای غیرعادی نرم در بازو یا سینه که زیر دست بصورت گردشی حرکت کند، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
- به هنگام ورزش و دویدن، حتماً از سوتین‌های مخصوص ورزشی استفاده کنید، طبق مطالعات اخیر دانشگاههای انگلیس، افتادگی سینه در کسانی که بطور دائم از سوتین‌های مناسب استفاده می‌کنند تا ۴۰% کاهش می‌یابد، همچنین این آمار گویای این است که درصد افتادگی سینه در خانم‌هایی که در هنگام ورزشهای پرتحرک از سوتیئن‌های مخصوص ورزشی استفاده می‌کنند تا ۷۸% کاهش خواهد یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها