دریافت 10 میلیون ریال بابت هر سند مجعول

کلاهبرداری با جعل اسناد

فردی جاعل که پروانه حق انشعاب آبیاری قطره ای یکی از ادارات دولتی را جعل و در قبال هر سند جعلی یک میلیون تومان اخذ می کرد توسط ماموران پلیس نجف آباد اصفهان دستگیر شد.
کد خبر: ۶۲۴۰۵۸
کلاهبرداری با جعل اسناد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ  علی جعفری نژاد فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد اصفهان گفت: درپی تشکیل یک فقره پرونده جعل و کلاهبرداری با شیوه خاص در پلیس آگاهی این شهرستان موضوع کشف و دستگیری متهم پرونده در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات انتظامی و گسترده در جهت کشف، شناسایی و دستگیری فرد مجرم ماموران موفق به شناسایی متهم پرونده شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با شناسایی هویت متهم، ماموران با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام سریع و غافلگیرانه وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد 33 برگ امتیاز آب جعلی، یک دستگاه پرینتر رنگی و یک دستگاه اسکنر کشف کردند.

سرهنگ جعفری نژاد با اعلام این مطلب که متهم با در اختیار داشتن تعدادی اوراق، سند خام، یک دستگاه پرینتر رنگی و اسکنر اقدام به جعل اسناد امتیاز آبیاری قطره ای می  کرد، افزود: با تحقیقات بیشتر مشخص شد نفر دومی نیز با متهم همدست بوده که وی نیز در ادامه شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد اصفهان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر جعل سند اعتراف و اقرار کردند با دریافت حدود یک میلیون تومان در قبال هر سند اقدام به جعل اسناد می کردند.

وی در خاتمه به شهروندان در خصوص پیشگیری از جعل و کلاهبرداری هشدار داد و گفت: از تحویل اسناد و مدارک معتبر به افراد ناشناس و غیر مسئول پرهیز کنید.در انجام معاملات وسوسه‌انگیز تأمل نمایید.مدارک خود را در اختیار دیگران نگذارید و از قبول چک‌های با صادر کننده ناشناس خودداری کنید.در انجام معاملات از جواز کسب بنگاه معاملاتی اطمینان حاصل کنید.در معامله املاک از اصالت اسناد ارائه شده توسط مالک اطمینان حاصل و در تنظیم سند ملک، خودرو و مسکن با کارشناسان امر مشورت نمایید.با رعایت توصیه ها و هشدار های پلیس و دقت نظر هر گونه سوءاستفاده را برای افراد سود جو غیر ممکن کنید.

گفتنی است؛ تهمان به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

برچسب ها: جعل سند
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها