jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۳۱۴۲   ۱۶ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۵

رئیس فراکسیون زنان مجلس از اجرایی شدن بیمه زنان خانه دار تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: مرحله نخست بیمه زنان خانه دار تا پایان امسال اجرایی و اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی آن با قول وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین می‌شود.

فاطمه رهبر گفت: بنا به تاکید مقام معظم رهبری خانه داری شغل است و باید زنان خانه دار نیز مشمول بیمه شوند. در بودجه ۹۲ موضوع بیمه زنان خانه دار با اولویت زنان سرپرست خانوار، زنان روستایی و عشایر بررسی و در ‌‌نهایت به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه در فاز نخست قرار بود ۲۰۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار، روستایی وعشایر بیمه شوند، تصریح کرد: فاز نخست اجرایی شدن بیمه زنان خانه دار با توجه به کمبود بودجه امسال و جابه جایی دولت‌ها تاکنون امکانپذیر نشده است. اما در جلسه‌ای که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشته‌ایم، قول مساعد برای اجرایی شدن فاز نخست این طرح را داده‌اند و تاکنون ۳۰ درصد اعتبار ۱۰۰ میلیاردتومانی نیز تامین شده است، البته وزیر قول داده‌اند که مابقی اعتبار را تا پایان سال اختصاص دهند.
رهبر با بیان اینکه درخواست ما از دولت این است که موضوع بیمه زنان خانه دار را در بودجه ۹۳ نیز پیش بینی کنند، درباره اینکه آیا معاونت زنان نیز پیگیر اجرایی شدن این طرح است، گفت: در دیدار با مولاوردی معاون زنان ریاست جمهوری این موضوع مطرح شد و دولت نیز هم نظر با مجلس است و آن‌ها نیز پیگیر این موضوع هستند و امیدواریم که تا پایان برنامه پنجم توسعه بتوانیم همه زنان خانه دار را بیمه کنیم.
به گفته رئیس فراکسیون زنان مجلس، بیمه زنان خانه دار شامل تمام خانم‌هایی می‌شود که از هیج کجا مستمری دریافت نمی‌کنند و بیمه نیستند، چه خانم سرپرست خانواده باشد و یا خانمی که بدسرپرست است. اما در مرحله اول به دلیل کمبود اعتبار اولویت به زنان سرپرست خانوار، روستایی و عشایر داده شده است.
رهبر تاکید کرد: در مجموع وظیفه نظام وحاکمیت است که برای حمایت از این زنان بیمه را اجرایی کنند، زنانی که به امر خانه داری مشغولند و بخشی از عمر خود را با عشق، ایثار، گذشت و فداکاری به تربیت فرزندان به امر خانه داری می‌پردازند.
وی درباره هزینه‌ای که زنان باید برای بیمه خود پرداخت کنند، توضیح داد: سازمان تامین اجتماعی طی آیین نامه‌ای این مبلغ را به اطلاع عموم می‌رساند که واجدین شرایط بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. پیش فرض ما براین است که زنان خانه دار درآمدی ندارند و باید حداقل مبلغ پرداختی را داشته باشند و دولت باید مابقی آن را تامین کند.
>> مهر

*شما چه نظری دارید؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها