jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۱۰۲۵۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۸

یک طراح دوخت و لباس گفت: دوازده طرح جدید مانتو با ایده گرفتن از طبیعت و گل سرخ بزودی روانه بازار فروش مانتو و مزون‌های برخی از استان‌ها همچون اصفهان و ارومیه می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از هنرآنلاین- ترنج مختاری طراح دوخت لباس درباره لباس‌های طراحی کرده خود در این فصل گفت: تمامی طرح‌ها الهام گرفته از پیرامون زندگی و محل سکونت من است و از سمبل‌های طبیعی مثل گل و طبیعت سبز جنگل‌ها بیشتر در طرح‌ها استفاده کرده‌ام.
وی اضافه کرد: من در منطقه‌ای به نام «شوش دانیال» زندگی می‌کنم و تا چشم کار می‌کند درخت، طبیعت و مکان‌های تاریخی وجود دارد و این مکان‌ها اول از همه سبب شد دستی به قلم موی نقاشی ببرم و کم کم به طراحی لباس دست پیدا کنم و خوشحالم که ارتباط خوبی نیز با حرفه طراحی دوخت و لباس پیدا کرده‌ام.
مختاری همچنین اشاره‌ای به تعداد اعضای گروه خود کرد و گفت: این گروه از چهار طراح لباس، سه طراح دوخت و همچنین یک روان‌شناس برای مقوله رنگ لباس‌ها تشکیل شده است که به کمک یکدیگر این پروژه را طی دو الی سه ماه به پایان رساندیم.
وی گفت: ایده گرفتن برای هر طراح لباس، بسیار سخت و حساس است؛ در عین حال به مرور زمان ساده‌تر هم خواهد شد اما از ایده گرفتن این مانتو‌ها خیلی ساده بگویم از لباس‌های عرف جامعه و مورد پسند خانم‌های جوان گرفته تا بانوانی که کمی سن و سال دارند ایده گرفته‌ایم و یک مانتو ساده و اجتماعی را طراحی کرده‌ایم. در این طرح‌ها رنگ‌ها چشمنوازی می‌کنند و باید بگویم هرچند مدل لباس‌ها ساده است اما رنگبندی‌های انجام شده جلوه خاصی به این لباس‌ها داده است.
این طراح جوان دربارهٔ الگو و رنگ‌های استفاده شده در این لباس‌ها گفت: این روز‌ها تمام روان‌شناسان معتقدند از رنگ‌های شاد بیشتر در پوششتان استفاده کنید و به همین خاطر به گفته روان‌شناس گروه‌مان اول به سراغ رنگ‌های شاد رفتم و با مشورت گرفتن از چند طراح دیگر و مشتری‌های قدیمی به این نتیجه رسیدم که از گل سرخ و طبیعت یک جنگل ایده بگیریم چرا که اعضای گروه معتقدند پرداختن به این طرح‎‌ها برای لباس‌های ساده و اجتماعی بهتر و مورد پسند‌تر است، و قطعا این رنگ‌ها دارای بار روان‌شناسی هستند و امیدوارم مورد استقبال قرار بگیرد و مخاطبین خاص خودش را پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر