به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارزیابی کیفیت عملکرد اپراتورهای تلفن‌ همراه نشان می‌دهد در مجموع میانگین کشوری شاخص‌های میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR)، میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR) و میزان جابجایی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR) در شبکه همراه‌اول و ایرانسل در حد مطلوب است. اگر قصد خرید سیم کارت دارید، بد نیست ارزیابی کیفی ادامه مطلب را بخوانید و نگاهی هم به جدول مرتبط با آن بیندازید.
کد خبر: ۶۰۹۸۲۵

به گزارش جام جم سرا به نقل از خبرگزاری دانا- دکتر محمود واعظی افزود: بررسی وضعیت کیفیت ارتباطات در سطح استانها نشان می‌دهد در شاخص میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) و میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR) وضعیت همراه‌اول و ایرانسل مطلوب است  و در شاخص میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR) وضعیت ایرانسل در همه استانها مطلوب بوده و وضعیت همراه‌اول در استانهای کرمانشاه و هرمزگان نامطلوب است.
وی با اشاره به بررسی وضعیت کیفیت ارتباطات در سطح شهر مرکز استان گفت: وضعیت میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) همراه‌اول در همه استانها مطلوب بوده و برای ایرانسل فقط در شهرکرد نامطلوب است. و در شاخص میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR) وضعیت ایرانسل در همه استانها مطلوب بوده و برای همراه‌اول فقط در شهر کرمانشاه نامطلوب است.
واعظی درباره وضعیت شاخص میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR) در سطح شهر مرکز استان افزود: در این شاخص، وضعیت ایرانسل در همه مراکز استانها مطلوب بوده و برای همراه‌اول در شهرهای ایلام، تهران، سنندج، گرگان و ساری نامطلوب است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: نتایج ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در بخش توسعه زیرساخت‌های شبکه، شرکت ارتباطات سیار ایران و در بخش استفاده از تکنولوژی روز و طراحی شبکه، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل عملکرد بهتری داشته‌اند.

جدول ارزیابی کیفی همراه اول و ایرانسل

ردیف

شاخص

همراه اول

ایرانسل

1

میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR)

مطلوب

مطلوب

2

جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR)

مطلوب

مطلوب

3

میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR)

مطلوب غیر از استان های کرمانشاه و هرمزگان

مطلوب در همه استان ها

4

وضعیت میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR)

مطلوب در همه استان ها

مطلوب غیر از استان کردستان

5

میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR)

مطلوب غیر از استان کرمانشاه

مطلوب در همه استان ها

6

میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR) در مراکز استان ها

نامطلوب در شهرهای تهران، ایلام، سنندج، گرگان و ساری

مطلوب در همه استان ها

7

توسعه زیرساخت‌های شبکه

مطلوب تر

-

8

استفاده از تکنولوژی روز و طراحی شبکه

-

مطلوب تر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها