jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۹۴۱۳   ۰۴ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۴

رییس پلیس فتای کرمانشاه با بیان توصیه‌هایی برای پرداخت آنلاین در اینترنت گفت: با گسترش فروشگاه‌های آنلاین در فضای مجازی و افزایش خریدهای اینترنتی، کلاهبرداران و سارقان نیز به قصد سرقت اطلاعات شما مانند شماره کارت، رمز دوم و... به هر کاری از قبیل استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی، ساخت صفحه‌های کلاهبرداری (فیشینگ) در اینترنت، عملیات هکری و مانند اینها دست می‌زنند تا در ‌‌نهایت منجر به سرقت پول از حساب‌های بانکی شما شود.


به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- سرهنگ زحمتکش درباره جلوگیری از سرقت در هنگام پرداخت آنلاین در اینترنت گفت: شهروندان با دانستن نکاتی می‌توانند درصد زیادی از امنیت اطلاعات بانکی و دیگر اطلاعات خصوصی خود را در خریدهای اینترنتی حفظ کنند. به عنوان مثال، هنگام خرید از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی مراقب باشند و به فروشگاه‌هایی فاقد نماد اعتماد الکترونیکی و اعتبار اعتماد نکند.
وی به استفاده از پروتکل SSL در هنگام پرداخت آنلاین اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین قسمت یک پرداخت آنلاین اطمینان از صحیح بودن درگاه پرداخت است. اگر با یک سایت جعلی با ظاهر و آدرس شبیه درگاه پرداخت بانک اصلی مواجه شده باشید، بقیه کارهای امنیتی برای واردکردن رمز عبورکارت و غیره هیچ ارزشی ندارد.
به گفته زحمتکش تمام درگاه‌های پرداخت بانک‌ها با کمک گرفتن از پروتکل تبادل اطلاعات امن SSL کار می‌کنند و نشانه آن حضور https به جای http است که باید از وجود آن در ابتدای آدرس صفحه پرداختی اطمینان حاصل کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر