jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۵۷۴۲   ۱۹ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۴۴

اگر درباره هندوانه کبابی چیزهایی شنیده باشید، احتمالا از کبابپز هندوانه‌ای چیزی نشنیده و ندیده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم اگر مهمانی یا جشن تولدی در پیش دارید، یا حتی اگر می‌خواهید همسر و اعضای خانواده را غافلگیر کنید، راه و روشی را که در ادامه آمده، از دست ندهید.

شما با این کبابپز هندوانه‌ای و میوه‌های رنگارنگ و خوشمزه‌اش می‌توانید مهمانانتان را غافلگیر کنید:

مواد و وسایل لازم:

۱ عدد هندوانه کاملاً گرد

۳ شاخه کرفس (در آب سرد خیس کنید و یک شب در یخچال بگذارید تا سخت شود)

تمشک (به عنوان زغال)

میوه های رنگارنگ به عنوان کباب

خیار یا کدوی ریز

سیخ های چوبی

خلال دندان

 

دستور تهیه:

۱. سه سوراخ به عنوان پایه های کباب پز در زیر هندوانه ببرید که کمی کوچکتری از قطر شاخه های کرفس باشند.

۲. هندوانه را دو نیم کنید و توی آن را خالی کنید. نیمه زیرین باید کمی بزرگتر از نیمه بالایی باشد. با قاشق مخصوص هندوانه توپ هایی از هندوانه ببرید و آنها را کنار بگذارید تا از آن توپ ها مجدداً استفاده کنید.

۳. حالا باید میله های کباب پز را آماده کنید. سیخ های چوبی را داخل کاسه زیرین فرو کنید و از یک سمت وارد کنید و از سمت دیگر خارج کنید. سیخ وسطی را نگه دارید تا وقتیکه زغال های کباب پز را درون آن قرار دهید.

۴. حالا تمشک های سیاه را به عنوان زغال داخل کاسه زیرین بریزید و آخرین سیخ چوبی را هم فرو کنید.

۵. حالا با سیم چین اضافه های سیخ ها را ببرید.

۶. حالا شاخه های سفت کرفس را به عنوان پایه های کباب پز در سه سوراخی که در زیر کاسه زیرین بریده بودید فرو کنید. برای آنکه این پایه ها محکم تر باشند، بهتر از داخل این سه شاخه کرفس هم سیخ چوبی فرو کنید.

۷. کباب های میوه ها را آماده کنید. برش های میوه های رنگی مانند طالبی، کیوی، آناناس، توپ های هندوانه ای، انگور، توت فرنگی، بلوبری و ... را در سیخ ها فرو کنید.

۸. حالا آنها را روی کباب پز و در اطراف آن قرار دهید. ترکیب رنگی سیخ ها را به زیبایی بکار ببرید.

۹. حالا نوبت به درب کباب پز می رسد. از یک خیار یا کدو به عنوان دستگیره درپوش آن استفاده کنید و با خلال دندان آن را محکم کنید. حتی می توانید درب کباب پز را با خلال دندان به کنار آن محکم کنید، به شکلی که درب کباب پز باز بماند.

>> پرسیار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها