jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۹۴۰۲۸ ۱۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۱

معاون حمایت از خانواده و بهداشت کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت:21/4 درصد خانواده‌های دارای سرپرست زن در تهران زندگی می‌کنند که بیشترین نسبت را در کل کشور دارند.

علی ‌محمد ذوالفقاری افزود: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۲۸ خانوار زن تحت حمایت کمیته امداد هستند که نیمی از خانوارهای با سرپرست زن کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به این که از این میان ۴۹ درصد خانوارها شهری و ۵۱ درصد روستایی‌اند، گفت: بیشترین خانوار دارای سرپرست زن تحت پوشش به ترتیب در خراسان رضوی با بیش از ۹۳ هزار و ۹۴۰ خانوار و استان فارس ۷۶ هزار و ۲۳۲ خانوار و استان گیلان نیز با ۶۱ هزار و ۷۰ خانوار سرپرست زن در رتبه بعدی قرار دارند.

معاون حمایت کمیته امداد امام (ره ) اظهار داشت: ۷۰درصد خانوارهای دارای سرپرست زن، مددجوی عادی و ۳۰درصد نیز مددجوی طرح شهید رجایی هستند.

ذوالفقاری با بیان این که در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط ۳،۸درصد به تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد افزوده شده است گفت: این رقم برای خانوارهای با سرپرست زن ۴،۴ درصد بوده است.

وی تصریح کرد بیش از ۸۷ درصد زنان خودسرپرست بیش از ۵۰ سال دارند حال آن که بیشترین درصد برای مردان خودسرپرست ۲۰تا ۳۰ سال دارند.

ذوالفقاری با اشاره به این که درصد زیادی از زنان سرپرست خانوار بخصوص در شهرستان‌ها و روستاها بی‌سوادند، گفت: ۵۵ درصد زنان تحت پوشش این نهاد بی سواد هستند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر