jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۷۶۵۸۲   ۱۴ تير ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۰

وزیر خارجه انگلیس که جزو سه وزیر خارجه اروپایی مذاکره‌کننده درباره برنامه هسته‌ای ایران در ۱۰ سال پیش بود، در یک نشست کارشناسی تصریح کرد ایران در پی ساختن بمب اتم نیست و این دیدگاهی نیست که ساده‌لوحانه باشد.

ایران در پی ساختن بمب اتم نیست

جک استراو، وزیر خارجه اسبق انگلیس در یک نشست کارشناسی در رسانه دولتی بی‌بی‌سی، گفت هیچ شواهدی مبنی بر اینکه ایران در حال ساخت بمب اتمی است وجود ندارد.

آقای جک استراو، در این نشست کارشناسی گفت دیدگاه‌های او درباره ایران «ساده‌لوحانه» نیستند و به نظر می‌رسد چشم‌انداز امیدوارانه‌تری از اوضاع برنامه هسته‌ای ایران با رئیس جمهور جدید این کشور وجود داشته باشد.

جک استراو، در سال 1382 جزو وزاری خارجه سه کشور اروپایی بود که با حسن روحانی که در آن زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بود دیدار کردند.

جک استراو، دومینیک ذووپلین و یوشکا فیشر، به ترتیب از بریتانیا، فرانسه و آلمان در 29 مهر سال 1382 با آقای حسن روحانی درباره برنامه هسته‌ای ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری فارس به زودی گزارش مشروحی از این نشست کارشناسی برای خوانندگان محترم تهیه خواهد کرد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها