jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۵۵۴۴   ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۲

مدیر کل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال با اعلام آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور گفت: آمار ازدواج مردان بالای ۳۵ سال و زنان بالای۳۰ سال طی سالهای اخیر دو برابر افزایش یافته است.

علی اکبر محزون با اشاره به آخرین آمارهای جمعیتی اشاره کرد و اظهار داشت: براساس آمارهای جمع آوری شده در سال گذشته، ۸۳۱ هزار و ۶۷۰ ازدواج در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.

وی گفت: آخرین آمارهای جمعیتی در زمینه ثبت واقعه ازدواج نشان می‌دهد که در سال ۹۱، ۸۳۱ هزار و ۶۷۰ ازدواج به ثبت رسیده است و مردان گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله با ۳۱۲ هزار و ۴۹۸ واقعه و زنان با همین سن با ۲۷۵ هزار و ۸۷۳ واقعه ازدواج بیشترین آمار ازدواج زوجین را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته وی، اما سهم ازدواج‌های بالای ۳۵ سال برای مردان و ازدواج‌های بالای ۳۰ سال برای زنان در آمارهای سال‌های اخیر همچنان رو به افزایش است بطوریکه سهم ازدواج‌های بالای ۳۰ سال برای زنان از ۱۰. ۵ درصد در سال ۹۰ به ۱۱. ۲ درصد در سال ۹۱ افزایش یافته و سهم ازدواج‌های بالای ۳۵ سال برای مردان نیز از ۸. ۶ درصد در سال ۹۰ به ۸. ۸ درصد در سال ۹۱ افزایش یافته است.

مدیر کل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: براساس آمارهای موجود در سال ۸۴ سهم ازدواج‌های بالای ۳۵ سال برای مردان ۶. ۷ درصد و ازدواج‌های بالای ۳۰ سال برای زنان ۶. ۳ درصد بوده که این ارقام از افزایش حدود دو برابری سهم ازدواج‌های در سنین بالا در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۱ حکایت دارد.

محزون به روز جهانی جمعیت اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان ثبت احوال نیز در سال جاری همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله وزارت بهداشت، نسبت به برگزاری مراسم روز جهانی جمعیت اقدام خواهد کرد که در این زمینه تمامی ادارات کل و ادارات ثبت احوال سراسر کشور در این امر مهم برنامه‌های مفید و ارزنده‌ای را به اجرا خواهند گذاشت.

>> مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها