jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۶۵۴۹۱   ۰۴ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۵

یک کارگر زامبیایی در نبردی جانانه با یک مار پیتون که تلاش می کرد او را خفه کند ، مار عظیم الجثه را گاز گرفت و جان خود را نجات داد.


یک کارگر زامبیایی که در معدنی در شمال این کشور کار می کند ناگهان با یک مار پیتون رودر رو شد. مار به دور او چنبره زد و قصد خفه کردن وی را داشت. در پی نبردی جانانه میان مرد و مار پیروزی از آن مرد بود. وی موفق شد مار را گاز گرفته و جانش را از مرگی هراس آور نجات دهد.

کلوین کاتوکا 25 ساله که در بیمارستان کیتوی بستری است ، گفت: در آن روز هنگام کار در معدن کالومبیلا من با یک بیل مکانیکی در حال حفر زمین بودم. برای رفع خستگی موتور را روشن گذاشته و پیاده شدم. نمی دانستم که هنگام حفاری لانه یک پیتون را ویران کرده ام.

کلوین که هنوز شوکه است، افزود: مار به طور پاهایم پیچید و تا زمانی که به زانوهایم نرسیده بود وجودش را احساس نکرده بودم. تلاش کردم با جست و خیز خود را نجات دهم اما فایده ای نداشت. در اندک مدتی مار به دور بدنم  کاملا حلقه زد و مرا به زمین انداخت.

این گونه پیتون که به آن خفه کننده (constrictor ) می گویند، فاقد زهر بوده و با پیچیدن به دور قفسه سینه طعمه هایش استخوان های آنها را در هم شکسته و راه تنفس آنها را مسدود می کند.

کلوین تصریح کرد: مار پوزه اش را به صورتم نزدیک کرد و ضرباتی را به چهره ام زد. خوشبختانه دست چپ من هنوز آزاد بود و می توانستم از آن برای دفاع از خود استفاده کنم. پیتون هنگامی که می خواست دندان هایش را در بینی من فرو کند، دهان مار را گاز گرفتم و با تمام وجودم و تا جایی که می توانستم فشار دادم. دهان و سر مار را با  دندان هایم می فشردم که اندک اندک دم خزنده روی ساق پاهایم شل شد و افتاد.

کلوین گفت: اما هنوز مار بدنم را مانند یک لیمو فشار می داد. ناگهان به یاد چاقوی کوچکی افتادم که در جیب داشتم. چاقو را درآورده و شروع به ضربه زدن به پهلوهای مار کردم. اندک اندک فشار مار کمتر شد اما به اندازه ای ضعیف شده بودم که مار دوباره به دور بدنم پیچید و با آب دهان صورتم را پوشاند ، ظاهرا آماده می شد که مرا ببلعد.

جوان زامبیایی افزود: شروع کردم به بالا آوردن خون و از هوش رفتم.

کلوین کاتوکا کارگر گروه معدنی بریتانیایی فرست کوانتوم مینرالز است. او خوش شانس بود که همکارانش تصادفا به محل آمدند. پیتون که هنوز زنده بود تمام بدن کلوین بیهوش را در میان حلقه هایش پوشانده بود و فشار می داد. همکاران کلوین پیتون را کشته و جوان را به بیمارستان رساندند.

در هر حال، کلوین که هنوز به دلیل جراحات ناشی از نبرد با پیتون در بیمارستان تحت درمان قرار دارد تا آخر عمر هرگز تجربه جنگ مرگبار با این مار عظیم الجثه را فراموش نخواهد کرد

جام جم آنلاین / بهرام افتخاری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر