jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۵۴۵۰۸ ۲۷ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۴:۰۸

معاون سازمان توسعه تجارت ایران از هدفگذاری 59 میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی اعم از کالا و انواع خدمات (فنی مهندسی، گردشگری، ترانزیت و...) در سال جاری خبر داد و گفت: میزان واردات هم در حدود 53 میلیارد دلار مانند سال گذشته مدیریت خواهد شد.

صادرات غیرنفتی از واردات عبور می کند

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، کیومرث کرمانشاهی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: برخی روزنامه ها برای امسال رقم 52 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را اعلام کردند که صحیح نیست و ما برای 59 میلیارد دلار برنامه ریزی کرده ایم.

وی با بیان اینکه در سال حمایت از تولید ملی، مدیریت واردات با اولویت حمایت از تولیدات صادرات محور مدنظر بوده است، افزود:‌ این روند ادامه خواهد داشت و با توجه به اینکه در سال گذشته 42 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و بخشی هم صادرات خدمات فنی و مهندسی داشتیم فاصله صادرات و واردات کاهش یافت.

کرمانشاهی اظهارداشت: در سال گذشته 70 درصد ارز واردات با منابع صادرات غیرنفتی حاصل شد و امیدواریم امسال علاوه بر تحقق تراز تجاری کشور در بخش غیرنفتی میزان صادرات از واردات هم عبور کند.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم بستر لازم را برای اجرایی کردن برنامه های صادراتی کشور در قانون برنامه پنجم و سند راهبردی صادرات غیرنفتی فراهم کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر