jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۶۶۲   ۲۱ دی ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

درصد بالایی از جرایم بویژه سرقت‌ها توسط افراد معتاد انجام می‌شود و در این بین افرادی که در دام مواد مخدر گرفتار شده‌اند گاه به اعضای خانواده خود هم رحم نمی‌کنند و برای به دست آوردن پول کافی به منظور خرید و تهیه مواد مخدر از آنها نیز دزدی می‌کنند و گاه حتی پا را فراتر می‌گذارند و جرایم سنگین‌تری را مرتکب می‌شوند. این بار نیز پسری معتاد با سرقت از آرایشگاه مادرش حادثه‌ای زشت را رقم زد.

ماجرا از این قرار است که چندی قبل زنی به پلیس آگاهی استان خراسان رضوی رفت و طی شکایتی به ماموران گفت: امروز ـ روز حادثه ـ طبق معمول در آرایشگاه را باز کردم تا کارم را شروع کنم که فهمیدم سارق یا سارقانی به محل کارم دستبرد زده و مبلغی وجه نقد، ارز و چند سکه طلا به ارزش حدود 350 میلیون ریال را به سرقت برده‌اند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی دست به کار شدند و در وهله اول به انجام تحقیقات میدانی پرداختند. آنها با توجه به این‌که سرقت بدون کمترین خسارتی انجام شده و هیچ قفلی شکسته نشده بود، مطمئن شدند سارق به محل آشنایی کافی داشته و احتمالا از آشنایان زن آرایشگر است.

افسران پلیس وقتی تحقیقات‌شان را ادامه دادند پی بردند زن مالباخته پسر جوانی دارد که به مواد مخدر معتاد است به همین خاطر به وی ظنین شدند و بازجویی از او را در دستور کارشان قرار دادند و با توجه به ضد و نقیض‌گویی‌های این جوان، ظن کارآگاهان به وی بیشتر شد تا این که در نهایت پسر به سرقت اعتراف کرد و گفت: مدتی بود به موادمخدر صنعتی اعتیاد پیدا کرده بودم و این اواخر والدینم نیز از این موضوع باخبر شده بودند و دیگر پولی در اختیارم نمی‌گذاشتند و از آنجا که می‌دانستم مادرم پول و دلارهای خود را در آرایشگاه نگهداری می‌کند با سرقت کلید از مادرم و تهیه کلید یدک شب هنگام وارد آرایشگاه شدم و دست به سرقت زدم تا بتوانم برای خودم مواد تهیه کنم. بعد از اعترافات پسر معتاد پرونده‌ای برای وی تشکیل و به مرجع قضایی معرفی شد تا درباره میزان مجازاتش تصمیم‌گیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر