jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۴۵۰۷۵   ۲۱ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۲:۵۴

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف میوه فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد.

فروزان صالحی افزود: مرگ سالیانه 217 میلیون نفر در جهان با کمبود مصرف میوه و سبزی در ارتباط بوده و از هر پنج مورد سرطان های دستگاه گوارش یک مورد به علت مصرف کم انواع میوه است.

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 31 درصد بیماری های قلبی و عروقی و 11 درصد سکته‌های مغزی در جهان ناشی از مصرف کم میوه است.

وی با اشاره به این که مصرف میوه احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد، افزود: میوه کلسترول خون را کاهش داده و افرادی که دست کم روزی دو تا سه عدد میوه سبز و زرد رنگ مصرف می کنند به مراتب سالم تر از بقیه هستند و دیرتر دچار پیری و عوارض آن می شوند.

به گفته این کارشناس تغذیه، دستگاه گوارش با مصرف میوه، قوی و ورزیده خواهد شد و سبب می‌شود که فرد کمتر دچار سوء هاضمه شود. همچنین برای فعال کردن و تقویت کردن سیستم دفاعی طبیعی بدن، باید از اقسام میوه و سبزیجات خام استفاده کرد. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو