jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۳۹۳۱ ۱۳ تير ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

یکی از خصوصیات مهمی که کودک باید از همین حالا با آن آشنا شود، مسوولیت‌پذیری است. پس به شیوه‌های ساده و جذاب به او کمک کنید مسوولیت‌های مختلفی را مناسب سنش قبول کند و نتایج کارهایش را نیز بپذیرد.

سفره چیدن تمرینی برای مسوولیت‌پذیری

یکی از کارهای ساده‌ای که بچه‌ها از سنین پایین می‌توانند در آن همکاری داشته باشند، چیدن میز غذاست. متخصصان می‌گویند بچه‌های 5 ساله و بزرگ‌تر توانایی مشارکت در این کار را دارند و می‌توانند همراه با بزرگ‌تر‌ها میز یا سفره را آماده کنند. بنابراین شما به عنوان پدر یا مادر کودک باید به او یادآوری کنید این کار او مهم است و باید به موقع و درست انجام شود.

البته حواستان باشد وقتی کودک سنش کم است، وسایل خطرناک و تیزی مانند چاقو یا ظرف‌های شکستنی را نباید در دسترس او قرار دهید. همچنین وقتی کودک سفره را آماده کرد و همه اعضای خانواده برای صرف غذا آماده شدند، فراموش نکنید از تلاش کودک و همراهی او تشکر کنید. در حقیقت باید به او نشان دهید که کارش تا چه حد برای شما مهم است و ارزش آن را می‌دانید. با این کار او سعی می‌کند در دفعات بعد موفق‌تر عمل کند.

منبع: parents.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر