jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۷۸۱۳۹   ۱۸ دی ۱۳۸۹  |  ۱۷:۴۹

قاچاق سوخت کاهش یافت

افزایش 540 درصدی دستگیری اشرار

جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از افزایش 540 درصدی دستگیری اشرار در 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در طول 72 ساعت گذشته ماموران مرزبانی 6 تن از اشرار به هلاکت رساندند.

به گزارش مهر، امیر سرتیپ دوم احمد گراوند ظهر شنبه در نشستی با حضور خبرنگاران با اشاره به عملکرد سه روز گذشته فرماندهی مرزبانی گفت: در تاریخ 15 دی‌ماه یکی از واحدهای هنگ مرزی سراوان دو نفر از اشرار را که اقدام به ترور 5 نفر از پرسنل نیروی انتظامی و مرزبانی کرده بودند به هلاکت رساندند.

وی افزود: همچنین هنگ مرزی میرجاوه نیز در دو عملیات جداگانه در تاریخ 13 دی‌ماه حدود هزار و 810 کیلو مواد مخدر  را کشف و دو نفر از اشرار را به هلاکت رساندند.

سرتیپ گراوند تصریح کرد: بیشتر مواد مخدر کشف شده از این افراد تریاک بوده است.ماموران هنگ مرزی تایباد نیز در سه عملیات حدود 200 کیلو هروئین و تریاک را کشف، دو تن از اشرار را کشته و سه قبضه اسلحه از آنان کشف و ضبط کردند.

جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی تصریح کرد: در طول 72 ساعت گذشته ماموران مرزبانی 6 تن از اشرار را کشته، دو تن مواد مخدر و بیش از 20 هزار بطر مشروبات الکلی و 48 قبضه انواع کشف و ضبط کردند.

افزایش 540 درصدی دستگیری اشرار

وی با اشاره به آمار عملکرد 9 ماهه فرماندهی مرزبانی گفت: در طول این مدت کشفیات مواد مخدر15 درصد، کشف اسلحه 41 درصد، مشروبات الکلی 83 درصد، سوخت 32 درصد، تجهیزات ماهواره 741 درصد، سیگار 296 درصد و دستگیری اشرار 540 درصد افزایش داشته است.

سرتیپ گراوند گفت: میزان گروگان‌گیری در مرزهای کشور در طول سال جاری با مدت مشابه سال گذشته تفاوتی نداشته است.همچنین در تاریخ 6 دی‌ماه ماموران مرزبانی موفق شدند در مرز زابل سه نفر از عوامل نفاق را شناسایی و دستگیر کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به کاهش قاچاق با آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: در مرز پاکستان 24 درصد شاهد افزایش قاچاق سوخت بوده‌ایم که این امور نشان دهنده سوددهی بالای قاچاق سوخت برای این افراد علیرغم افزایش قیمت سوخت در کشور هستیم.

وی افزود: در مرز افغانستان قاچاق 54 درصد، مرز ترکیه 77 درصد، مرز عراق 40 درصد، سواحل جنوبی 44 درصد و به طور مجموع در مرزهای کشور قاچاق سوخت 32 درصد کاهش داشته است.

سرتیپ گراوند تصریح کرد:‌ در یک ماهه آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها 454 هزار و 744 لیتر سوخت قاچاق کشف که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 671 هزار و 613 لیتر بوده که این نشان دهنده کاهش 32 درصد قاچاق سوخت در کشور است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر