jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۶۶۶۹ ۲۶ بهمن ۱۳۸۲  |  ۲۳:۰۲

براثر فرو ریختن سقف شیشه ای یک مجتمع تفریحی در مسکو ، 41نفر کشته و بیش از 90نفر دیگر مجروح شدند. به گزارش اینترفاکس ، با توجه به بارش سنگین برف در چند روز گذشته در مسکو ، در ساعت 20/7 روز گذشته ، سقف شیشه ای سالن ورزشی مسکو

به علت سنگینی برف به یکباره فرو ریخت . در پی این حادثه امدادگران در هوای 14درجه زیر صفر با حضور در محل با استفاده از ماشین های گرمازا به یاری آسیب دیدگان و مجروحان شتافتند. با آغاز عملیات امداد از سوی ماموران امدادگر بعد از ظهر روز گذشته اجساد 41قربانی این حادثه از زیر خروارها برف بیرون کشیده شد. همچنین براساس آخرین خبرها، تاکنون بیش از 90مجروح به مراکز درمانی منتقل شده اند. گزارش حاکی است ، یوری لوژکف ، شهردار مسکو در پی وقوع این حادثه گفت : 420نفر در محوطه و بیش از 1300نفر در خارج از محل حادثه و در نزدیکی سقوط سقف قرار داشته اند. وی افزود: بارش برف سنگین در چند روز گذشته موجب بروز این حادثه شده است . یکی از امدادگران نیز در خصوص حادثه گفت : با توجه به این که مراجعه کنندگان به محل تفریحی ، مشغول شنا در استخر بودند، پس از این حادثه در حال یخ زدن قرار داشتند و در هوای سرد و ریزش انبوه برف در رعب و وحشت به سر می بردند به طوری که برای جلوگیری از یخ بستن استخر از ماشین های گرمازا استفاده شد و صدای فریاد کمک خواهی شرایط نامطلوبی به وجود آورده بود. براساس آخرین خبرها ، حال چند تن از مجروحان که در بیمارستان های مسکو بستری شده اند، وخیم گزارش شده است . این گزارش حاکی است ، آناتولی زیویف ، دادستان مسکو پس از انتشار خبر حادثه در مجتمع تفریحی ، در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال 5تلویزیون مسکو گفت : یک گروه از کارشناسان هم اکنون مسوولیت تحقیق در این زمینه را به عهده گرفته اند و در صورت ارائه گزارش نهایی از سوی این گروه ، حکم قانونی در خصوص عاملان این حادثه صادر خواهد شد. گفتنی است ، چند روز پیش نیز در پی وقوع انفجار در متروی مسکو ، تعدادی از شهروندان این کشور جان خود را از دست دادند و برخی دیگر از مصدومان که در آستانه مرگ قرار داشتند ، همچنان در مراکز درمانی این کشور بستری هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر