jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۲   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۱۷

رکورد بیسابقه قیمت سکه در ایران

سکه به 251هزار و500تومان رسید

در حال حاضر قیمت‌ هر سکه طرح قدیم در بازارهای داخلی 251 هزار و 500 تومان، سکه طرح جدید 250 هزار تومان ، نیم سکه 125 هزار تومان و ربع سکه 64 هزار تومان است.

محمد کشتی آرای رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در مصاحبه با ایسنا از رکورد جدید افزایش قیمت طلا خبرداد و گفت: در هفته گذشته برای هفتمین بار متوالی طلا به رکورد جدیدی دست یافت و به 1072 دلار رسید که این رکورد ناشی از افزایش شدید تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بخش طلای جهان بود که در بورس‌های جهان تاثیر گذاشت و افزایش قیمت طلا را سبب شد.

وی افزود: از روز پنج شنبه به دلیل کاهش ارزش سهام آمریکا که موجب بالا رفتن نرخ دلار شد، میزان خرید طلا توسط سرمایه‌گذاران کاهش یافت و این امر موجب افت قیمت طلا و رسیدن آن به مرز20 دلار شد.

کشتی آرای قیمت کنونی هر اونس طلا را 1053 دلار ذکر کرد که به نسبت روزهای گذشته21 دلار کاهش داشته است.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خاطرنشان کرد: در بازار داخلی و در روزی که قیمت طلا به اوج خود رسیده بود، بازار تعطیل بود و داد و ستدی روی طلا انجام نشد اما قیمت سکه برای اولین بار در ایران به 251 هزار و پانصد تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز به 25 هزار و 250 تومان رسید.

در حال حاضر قیمت‌ هر سکه طرح قدیم،250 هزار و 500 تومان، سکه طرح جدید 250 هزار تومان، نیم سکه 125 هزار تومان، ربع سکه 64 هزار تومان، هر مثقال طلای آب شده 17 عیار، 108 هزار تومان، هر مثقال طلای آب شده 18 عیار 114 هزار و پانصد تومان و هر گرم طلای 18 عیار در بازارهای داخلی 25 هزار تومان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر