jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۷۰۲۵   ۰۷ مرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۷

با پایان گرفتن تصویربرداری سریال «غنچه های سحر» در گروه کودک و نوجوان شبکه 2سیما ، تدوین آن در 14قسمت 30دقیقه ای آغاز شد. به گزارش خبرنگار ما ، غنچه های سحر را محسن محسنی نسب

برای پخش در ایام مبارک ماه رمضان کارگردانی کرده است . قصه این سریال درباره پسری است به نام حامد که در آستانه سن تکلیف قرار دارد و خانواده اش به روشهای مختلف او را برای گرفتن روزه آماده می کنند. دایی حامد سعی می کند به شیوه ای غیرمستقیم اما تاثیرگذار او را با حقایق زندگی آشنا کند. در این ایام حامد بر اثر اتفاقی با نوجوان دیگری به نام نادر آشنا می شود. او نوجوانی است که برای کار از شهرستان به تهران آمده است . نادر به دلیل همکاری نکردن با صاحبکار خلافکارش ، از سوی او اذیت و آزار می شود تا جایی که صاحبکارش به او تهمت دزدی می زند و او را اخراج می کند. حامد به مدد دایی و پدرش به کمک نادر می آیند و.. امیر خورشیدی فر ، تهیه کننده «غنچه های سحر» با اشاره به این نکته که بار مذهبی و آموزشی سریال ، بیشتر از جنبه های سرگرمی آن است ، گفت : در طول سریال دایی حامد با فرستادن نامه هایی با امضای ناشناس ، سعی می کندبه شیوه غیرمستقیم حامد را برای رسیدن به سن تکلیف آماده کند. وی افزود: در این نامه ها سوره هایی از قرآن و احادیثی از ائمه معصومین نوشته می شود که حامد را به جستجوی معنای آنها وادار می کند. خورشیدی فر در خاتمه گفت : در یک قسمت از این سریال ، علی انصاریان ، بازیکن سرشناس فوتبال به عنوان مربی فوتبال بچه هابه صورت افتخاری ، ایفای نقش می کند. برخی از عوامل تولید «غنچه های سحر» عبارتند از: تصویربردار: فرشاد گل سفیدی ، صدابردار: کامران جمشیدیان ، طراح صحنه و لباس : علی مربی ، تدوین : سهراب میرسپاسی ، موسیقی : سیدحمید سعیدی ، بازیگران : محمدرضا دستفال ، علیرضا نجف زاده ، مینا نوروزی ، محرم بسیم ، حسین فرضی زاده ، محمود بنفشه خواه و...
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

وظیفه سخت دولت بعد

وظیفه سخت دولت بعد

حضور پرشور مردم انقلابی پای صندوق‌ های رای در انتخابات 1400 نشان از این دارد که با وجود همه مشکلات، ناکارآمدی، معضلات اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان پای آرمان‌های نظام و انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و به فرمایش رهبر معظم انقلاب و دعوت ایشان لبیک گفتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر