jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۰۱۳۰۹   ۲۱ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۱:۴۳

فوتبال 7 نفره ایران 3 - انگلیس صفر

رعدی: ترجیح می‌دهیم با هلند یا برزیل بازی کنیم

تیم فوتبال کشورمان که برای سرگروهی رقابتی فشرده را با اکراین دارد ، صبح چهارشنبه در زمین هاکی مجموعه شیک و زیبای المپیک پکن، تیم انگلیس را با 3 گل شکست داد. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که اگر بچه‌ها در نواختن ضربات آخر دقت بیشتری را به خرج می‌دادند، دروازه تیم قرمزپوش انگلیس بیشتر از اینها به روی بازیکنان ما گشوده می‌شد.

گل‌های تیم فوتبال ایران را که به واسطه بازی زیبا و حساب شده‌اش از سوی تماشاگران چینی بشدت تشویق می‌شد توسط مسلم اکبری دقیقه 3 و عبدالرضا کریم‌زاده در دقایق 28 و 39 دو وقت 30 دقیقه‌ای بازی، درون دروازه انگلیس جای گرفت تا این تیم بدون آن که حرف خاصی برای گفتن داشته باشد، برتری تیم ایران را پذیرا باشد.

کریم‌زاده با 2 گلی که در مقابل انگلیس زد، با احتساب 3 گل زده‌اش در بازی مقابل ایرلند، با 5 گل زده در صدر گلزنان مسابقات جای دارد.
در پایان این بازی، بازیکنان ایران با حرکت به سمت جایگاه تماشاگران در 4 گوشه زمین با تکان دادن دست به ابراز احساسات آنان پاسخ گفته و به آنان عرض احترام کردند تا این حرکتشان بشدت از سوی تماشاگران چینی با تشویق مواجه شود.

تیم فوتبال 7 نفره ایران که هدفش کسب مقام نخست گروه است تا در مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها حریف آسان‌تری را به نسبت روسیه برای خود انتخاب کند، روز جمعه دیداری تعیین‌کننده با اکراین برگزار خواهد کرد.

علیرضا رعدی، سرمربی تیم ملی در این زمینه به جام‌جم گفت: صعود ما و اکراین از گروه مسجل شده است، اما ما به دنبال اولی گروه هستیم و برای همین می‌خواهیم با پیروزی بر اکراین، یکی از دو تیم هلند یا برزیل را برای دیدار ماقبل فینال انتخاب کنیم. از گروه مقابل صعود روسیه به عنوان تیم اول گروه قطعی است و با توجه به قدرت این تیم، ترجیح ما این است که در این مرحله با یکی از دو تیم هلند یا برزیل مواجه شویم.

رعدی با اشاره به شناختش از تیم اکراین گفت: این تیم با سابقه قهرمانی جهان و پارالمپیک، نفرات بسیار خوب و قدرتمندی را در اختیار دارد؛ اما با توجه به دیدارهای دوستانه‌ای که با این تیم در کی‌یف و تهران برگزار کرده‌ایم، شناخت کاملی از نقاط قوت و ضعف اکراینی‌ها داریم.
 
حجت‌الله اکبرآبادی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر