jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۹۶۱۳   ۳۰ دی ۱۳۸۱  |  ۱۶:۴۲

مهندسان دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند توانستند افرادی را که از ناحیه پا فلج هستند ، قادر سازند بدون تکیه بر چیزی برای مدت زمانی طولانی بر روی پای خود بایستند.

در این طرح که از سوی بخش مهندسی مکانیک این دانشگاه تهیه شده است ، اعصاب کنترل کننده حرکت عضلات با جریان ضعیف برق تحریک می شوند.

این مهندسان جریان برق را در محلی از بدن که دستورات مغز به علت صدمات وارده به نخاع ارسال نمی شود، وارد می کنند. این شوک الکتریکی موجب می شود عضلات فلج شده کمی از توانایی های از دست رفته خود را بازیابند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو