jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۸۹۵۹   ۱۴ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۹

فیلمبرداری فیلم سینمایی «زیتون شکسته» به کارگردانی محمد درمنش و تهیه کنندگی شبکه جهانی سحر از اوایل ماه جاری در سوریه آغاز شد.

به گزارش معاونت برون مرزی سازمان صداوسیما، این فیلم به حوادث امروز یک هفته قبل از تهاجم نظامیان اسرائیلی به اردوگاه جنین تا روزهای پایانی مرحله اول اشغال اردوگاه می پردازد و داستان آن درباره «حسان» مهندس جوان فلسطینی الاصلی است که برای ازدواج با «هیام» دختر مورد علاقه اش از کشور انگلستان عازم اردوگاه جنین در فلسطین اشغالی می شود. چند روزی از مراسم ازدواج آنها می گذرد و آنها مقدمات بازگشت به انگلیس و زندگی در کنار خانواده حسان را مهیا می کنند. مینی بوس حامل این زوج هنگام خروج از اردوگاه جنین با ایجاد ممانعت و بازرسی نظامیان اسرائیلی مواجه می شود. سربازان اسرائیلی در کمال ناباوری تعدادی از جوانان و مردان 16تا 40ساله ، ازجمله حسان را با زور از میان مسافران خارج می کنند و به پاسگاه نظامیان اسرائیلی می برند و... گفتنی است ، بازیگران این فیلم همگی عرب هستند. برخی از عوامل دست اندرکار تولید فیلم «زیتون شکسته » عبارتند از: تهیه کننده : مهدی همایونفر، فیلمبردار: حسین ناظریان ، مدیر تولید: محمدباقر آشتیانی ، جلوه های ویژه : رضا رستگار، طراح گریم : مهری شیرازی ، بازیگران : ریم علی ، جهاد سعد، عابد فهد، محمود خلیلی و...

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر