jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۵۵۹۷۱ ۲۲ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۲:۴۶

فیلم تلویزیونی «یکی از همین روزها» فردا برای گروه فیلم و سریال شبکه تهران کلید می خورد.


به گزارش خبرنگار ما، نویسندگان فیلمنامه این تله فیلم ، حسین تراب نژاد و مهدی شیرزاد هستند و کارگردانی کار را راما قویدل به عهده دارد. اما نکته ویژه کار، حضور کامبوزیا پرتوی به عنوان مشاور کارگردان و همچنین فیلمنامه ، در اولین تجربه این کارگردان جوان است. پرویز پورحسینی ، نیما رئیسی ، شبنم قلی خانی و علی دهکردی بازیگرانی هستند که در «یکی از همین روزها» حضور دارند. این فیلم یک فیلم اجتماعی است که چون در مکان های مختلف اتفاق می افتد، می توان آن را یک کار جاده ای هم به حساب آورد.
گرچه از متنی که گروه تولید در اختیار ما قرار داده ، برمی آید که مرگ نقش عمده ای در پیشبرد حوادث داستان داشته باشد: «همه فکر می کنیم که یکی از همین روزها مرگ از راه می رسد و نمی دانیم که در اشتباهیم.
چون مرگ از وقتی زاده شده ایم با ماست و زندگی که طولش از مرگ خیلی کوتاه تر است ، بخش کوچکی از همان میرایی ماست و ما یکی از همین روزها مرگمان را درک خواهیم کرد.»
داستان فیلم درباره مهندس جوانی به اسم پوریاست که بزودی با دختر مورد علاقه اش ازدواج می کند که اتفاقا از نظر طبقاتی خیلی باهم متفاوتند. اما در همین شرایط دچار وسوسه هایی می شود که البته با دیدن یک رویای صادقه که به نوعی خبر مرگ او را همراه دارد، ختم به خیر می شود. ضمن این که به اقتضای شرایط داستان به شمال سفر می کند و در بندر انزلی با فردی به نام شکیبا روبه رو می شود که به این تغییر و تحول بیشتر کمک می کند.نقش این مهندس جوان را «نیما رئیسی» بازی می کند. شبنم قلی خانی هم در نقش ندا، نامزدش در فیلم حضور دارد و علی دهکردی را به عنوان برادر ندا یعنی سامان خواهیم شناخت.
پرویز پورحسینی هم نقش شکیبا را بازی می کند. «یکی از همین روزها» که مناسبت خاصی برای پخش آن در نظر گرفته نشده ، حدودا در 25 جلسه در لوکیشن های مختلفی در تهران و شمال کشور تصویربرداری خواهد شد.
برخی از عوامل و دست اندرکاران دیگر کار هم عبارتند از: ناظر کیفی : عباس نعمتی ، دستیار اول و برنامه ریز: امین قوامی ، مدیر تصویربرداری: بهزاد علی آبادیان ، طراح صحنه و لباس: بهنوش عباسی ، چهره پرداز: آرمین اسماعیلی و منشی صحنه: شیدا سجادیان.
تهیه کنندگی «یکی از همین روزها» را بهروز مفید براساس طرحی از خودش به عهده دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر