صدور و تمدید 659 مجوز در حوزه صنایع‌دستی گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از صدور و تمدید 659 فقره مجوز در حوزه صنایع‌دستی در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از صدور و تمدید 659 فقره مجوز در حوزه صنایع‌دستی در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۶۳۳۲۷
نویسنده شبیر دائمی

به‌گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، محمدجواد ساوری با اشاره به اقدامات سه‌ماهه نخست سال جاری این اداره‌کل در حوزه صنایع‌دستی، گفت: با توجه به اهمیت حوزه صنایع‌دستی در حمایت از کالای ایرانی و بحث اشتغال‌زایی آن و پیگیری‌های انجام‌شده توسط کارشناسان صنایع‌دستی، از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان خردادماه سال جاری تعداد 503 پروانه تولید انفرادی، هفت پروانه تولید کارگاهی و 149 کارت شناسایی توسط این معاونت صادر و یا تمدید شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان خاطرنشان کرد: این تعداد مجوز برای متقاضیانی که دارای تخصص، تجربه و آشنایی به فرآیند تولید و توانایی ساخت محصول دریکی از رشته‌های صنایع‌دستی بوده‌اند، صادر و تمدیدشده است.

 

او درزمینه نحوه فعالیت‌های کارگاهی و انفرادی بیان کرد: پروانه تولید انفرادی برای هنرمندانی است که برای خود اشتغال خانگی ایجاد کرده و در کارگاه‌های فعال خانگی خود محصولات صنایع‌دستی تولید و از طریق بازاریابی، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسانند.

 

ساوری گفت: همچنین پروانه تولید کارگاهی اختصاص به آن دسته از هنرمندانی دارد که در کارگاه خود حداقل یک نفر را مشغول به فعالیت کرده و محصولات صنایع‌دستی را به‌صورت عمده تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها