همزمان با گرامیداشت «هفته بسیج» شبکه‌های مختلف رادیویی به مدت یک هفته، ویژه‌برنامه‌های مختلفی را تقدیم مخاطبان می‌کنند.
همزمان با گرامیداشت «هفته بسیج» شبکه‌های مختلف رادیویی به مدت یک هفته، ویژه‌برنامه‌های مختلفی را تقدیم مخاطبان می‌کنند.
کد خبر: ۱۴۳۱۹۳۱

برنامه «پرچمدار» به بررسی دستاورد‌های بسیجیان نخبه و معرفی ابتکارات و خلاقیت‌های آنان می‌پردازد. در برنامه «رادیوم» به هفته بسیج و دستاورد‌های علمی آن اشاره می‌شود. برنامه «جوان ایرانی سلام» به مناسبت هفته بسیج، به اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های بسیج و گفتگو با فرماندهان آن می‌پردازد و به اهمیت و جایگاه بسیج مردمی در اهداف انقلاب اسلامی تاکید می‌کند. برنامه «شکوه حماسه» به بررسی دستاورد‌های گروه‌های جهادی و روایت پیشرفت و محرومیت‌زدایی می‌پردازد. در برنامه «کافه رادیو» بخشی مربوط به بسیجیان فرهنگی تهیه و به شنوندگان رادیو جوان ارائه می‌شود. برنامه «جوونی مجاز» با فرماندهان و جوانان بسیجی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی گفتگو می‌کند. برنامه «بازی باز» به‌صورت مسابقه‌ای با محوریت هفته بسیج برگزار و برنامه «جورواجور» توسط نوجوانان درباره هفته بسیج تهیه و به شنوندگان رادیو جوان ارائه خواهد شد.

«آرمان» نام ویژه‌برنامه‌ای است که در هفت قسمت با هفت نخبه بسیجی در جایگاه‌های مختلف گفتگو می‌کند و همزمان با هفته بسیج ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود. برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» در ارتباط با مسئولان بخش‌های مختلف بسیج و عملکردشان اطلاع‌رسانی می‌کند. همچنین برنامه «نمودار» همزمان با هفته بسیج درخصوص اقدامات حمایتی بسیج، محور اصناف در حفظ ثبات بازار و کمک به اقشار کم‌برخوردار جامعه با مسئولان گفتگو می‌کند.

برنامه «به افق آفتاب» برنامه دیگری است که هر روز ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه روی آنتن می‌رود و در این هفته به برنامه‌های هفته بسیج در پایگاه‌های مختلف بسیج و بسیج مساجد اشاره می‌کند.

برنامه «پلاک هشت» در گفتگو با فرماندهان و مدیران درخصوص فعالیت‌های جهادی و حرکت‌های جهادی استان‌های مختلف کشور و از نحوه تشکیل و عضویت گروه‌های جهادی توضیحاتی ارائه می‌دهد.

برنامه «باغ هنر» در گفتگو با کارشناسان برنامه درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی بسیج، جشنواره تئاتر بسیج، بررسی ادبیات و سینمای دفاع‌مقدس اطلاع‌رسانی می‌کند. برنامه «ورزش ایران» نیز در این هفته از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه گفتگو با ورزشکاران بسیجی می‌کند و «مسابقه فرمانده» نیز با حضور نخبگان بسیجی در هفته بسیج ساعت ۲۲ تقدیم شنوندگان می‌شود.

«به اضافه ورزش» در روز‌های سوم، چهارم و پنجم آذر با حضور کارشناسان این حوزه به بررسی فعالیت بسیج ورزشکاران می‌پردازد و از ساعت ۱۲ می‌توانید این برنامه را همراهی کنید.

«مستند ورزشی» نیز در این روز‌ها از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به موضوع اردو‌های بسیج و ورزشکاران بسیجی می‌پردازد. «خط اول» تا پنجم آذر از ساعت ۱۴ به باز‌تولید، پوشش و پیگیری رویداد‌های ورزشی به‌مناسبت هفته بسیج از ساعت ۱۴ می‌پردازد. «باشگاه خبر» تا پنجم آذر به پوشش رویداد‌های ورزشی و گفتگو با مسئولان ذی‌ربط به‌مناسبت هفته بسیج می‌پردازد. این برنامه هر روز از ساعت ۲۱ روی آنتن رادیو ورزش می‌رود. 

 ویژه‌برنامه روز بسیج رادیو معارف با عنوان «مدرسه عشق»، پنجم آذر، ساعت ۹ تا ۱۰ صبح با موضوع نقش فرهنگ بسیج در عملکرد جبهه مقاومت با کارشناسی حجت‌الاسلام نادم پخش می‌شود. برنامه زنده «مهربان باشیم» ساعت ۶ و ۵۰ دقیقه با موضوع «بسیج، ویژگی و فعالیت‌های آن» از رادیو معارف شنیده می‌شود. مسابقه زنده «یار مهربان» هر روز ساعت ۱۹ با معرفی کتاب ۱۳ ساله‌ها پخش خواهد شد.

رادیو فرهنگ شنبه چهارم آذرماه، ویژه‌برنامه‌ای زنده را با محوریت شناخت و آگاهی‌بخشی از بسیج، شاخصه‌ها و مؤلفه‌های آن تدارک دیده است که ساعت ۹ تقدیم مخاطبان می‌شود. «پویش» یکی از برنامه‌های مستمر رادیو فرهنگ که به‌صورت زنده ساعت ۸ یکی از بخش‌های گفتگو‌محور را به اطلاع‌رسانی برنامه هفته بسیج اختصاص داده است. برنامه «سرزمین من» نیز از ساعت ۱۳ در بخش گفت‌وگوی روز با یکی از مسئولان بسیج همراه می‌شود و در این گفتگو درباره تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) و چگونگی و چرایی تشکیل بسیج مطرح می‌شود.

«کتاب فرهنگ» نیز ساعت ۱۸ این هفته با موضوع معرفی کتاب درباره بسیج، رزمندگان و نویسندگان بسیجی و کودک و نوجوان و‌... روی آنتن می‌رود. با آغاز هفته بسیج، شبکه رادیویی تهران ویژه‌برنامه «میدان بسیج» را تا ۵ آذر از ساعت ۸ صبح و تکرار آن ۱۶ در گفتگو با فرماندهان بسیجی و پایگاه‌های بسیج از گروه فرهنگ و جامعه روی آنتن می‌برد.

برنامه «شهر آفتاب» در طول هفته از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه در گفتگو با مسئولان بسیج درباره عملکرد و وظایف بسیج به اطلاع‌رسانی می‌پردازد. «بازار تهران» هم از ساعت ۱۱ نقش اقتصادی بسیج در اقتصاد کشور را بررسی می‌کند. برنامه «باغ فردوس» با کارکرد بسیج در مساجد از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه، «پل مدیریت» در گفتگو با مسئولان بسیج شهرستان‌ها از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه و «باغ‌فیض» با موضوع بسیج و بسیجی از ساعت ۲۱ روی موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می‌شود.

ویژه‌برنامه «سربند» در قالب مسابقه رادیویی در پنج قسمت با محوریت هفته بسیج ساعت ۱۰ پخش می‌شود. در این مسابقه سه شرکت‌کننده برای به‌دست آوردن سربند در بخش‌های مختلف «اطلاعات عمومی، زندگینامه، شهدای بسیجی، تاریخچه بسیج و مرور خاطرات بسیجیان» با یکدیگر رقابت می‌کنند. مجله عصرگاهی «عصر صبا» این هفته با موضوعات مختلف هفته بسیج را گرامی می‌دارد. عصر صبا شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ تقدیم مخاطبان می‌شود.

«یاوران بی‌ادعا» رادیو قرآن به کارکرد‌های امروزی بسیج می‌پردازد. در مجله صبحگاهی «روزی نو» در هفته بسیج در گفت‌وگویی با مسئولان بسیج کشور، دستاورد‌های بسیج در حوزه اقتصادی به‌خصوص اشتغال مورد بررسی قرار می‌گیرد. این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

برنامه مفرح عصرگاهی «گذر بازار»، همزمان با هفته بسیج با کارآفرینان بسیجی به گفتگو می‌نشیند و اقدام‌های جهادی آن‌ها در عمران و سازندگی کشور را مورد بررسی قرار می‌دهد. برنامه «گذر بازار» شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود. «رهیافت» با حضور مسئولان و صاحب‌نظران اقتصادی به بررسی و ریشه‌یابی مهم‌ترین مسائل و مشکلات اقتصادی روز و ارائه راهکار‌های عملیاتی می‌پردازد. «روی خط اقتصاد» در هفته بسیج، اخبار و رویداد‌های هفته بسیج و دستاورد‌های آن را به اطلاع شنوندگان می‌رساند.

این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ روی آنتن رادیو اقتصاد می‌رود. ویژه‌برنامه «طلایه‌داران» با گویندگی مینا مولایی، روز یکشنبه پنجم آذر، ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه درباره فعالیت‌های بسیج، پیشرفت‌ها و صحبت با مسئولان است. رادیو گفتگو در برنامه‌های «روزنه»، «گفت‌وگوی علمی»، «صبح و گفتگو» و «ترنج» به موضوعات مختلف از‌جمله جهاد علمی و اعتلای فرهنگ و هنر، رویکرد بسیج در حل مسائل کشور و بسیج اساتید و کار‌ویژه‌های مهم در اعتلای علمی کشور خواهد پرداخت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها