«جام‌جم» از پیامک‌های ارسالی به سامانه۱۶۲ گزارش می‌دهد

مکث مخاطبان به افق فلسطین

سال‌هاست یکی از راه‌های ارتباطی مخاطبان رادیو و تلویزیون با این رسانه برقراری تماس و ار سال پیامک از طریق سامانه ۱۶۲ است؛ سامانه‌ای که نقطه اتصال و راه تعامل میان جامعه مخاطبان با اهالی رسانه‌ملی است.
کد خبر: ۱۴۲۷۶۵۷
 
در روزنامه جام‌جم سعی می‌کنیم به صورت هفتگی محتوای پیام‎‌های دریافتی این سامانه را بررسی و کلیدواژه‌های پرتکرار را درآوریم تا بیشترین نقدها، درخواست‌ها و پیشنهادها را با شما مطرح کنیم. در میان پیامک‌هایی که این هفته به سامانه۱۶۲ صداوسیما ارسال شده، طیف وسیعی از درخواست وتشکرها درباره برنامه‌های مختلف دیده می‌شود که با بررسی بیشتر می‌توان پرتکرارترین‌هایش را در چند دسته تقسیم‌بندی کرد. 
     
سینما در تلویزیون
از درخواست‌های پرتکرار در پیامک‌های این هفته می‌توان به مواردی اشاره کرد که درخواست پخش فیلم از شبکه‌های مختلف به‌ویژه از شبکه نمایش را داشتند. فیلم‌هایی متناسب با فضای این روزهای منطقه نظیر «بازمانده» از جمله ‌این موارد است. این که فیلم سینمایی خاطره‌انگیز درباره ماجرای اشغال فلسطین است که بارها از شبکه‌های سیما روی آنتن رفته و این روزها پویانمایی آن هم پخش می‌شود. فیلم بازمانده به کارگردانی زنده‌یاد سیف‌ا... داد، محصول ایران و سوریه در سال ۱۳۷۳ است. داد، فیلمنامه این فیلم را بر‌اساس داستانی از غسان کنفانی، نویسنده فلسطینی به نام «بازگشت به حیفا» نوشته ‌است و موضوع آن به سال ۱۹۴۸ و تشکیل رژیم اسرائیل و حکومت آن بر شهر حیفا برمی‌گردد. این فیلم سینمایی در جشنواره‌های مختلف حضورموفقی داشت. در کنار این سبک آثار، درخواست پخش فیلم‌های سینمایی دیگر به‌خصوص آثار قدیمی و خاطره‌انگیز دیده می‌شود. آدم برفی، ارباب حلقه‌ها، تنها در خانه، آثاری با بازی جکی چان، فیلم‌های هندی و... از جمله آثار درخواستی بود.
     
پوشش رسانه‌ای تمام عیار  
بخشی از پیامک‌های ارسالی در هفته‌های اخیر به اظهار نظر درباره پوشش رسانه‌ای وقایع غزه و همچنین تشکر از آن اختصاص داشت. در این هفته هم این دست پیامک‌ها دیده می‌شود. در این پیامک‌ها اغلب عباراتی مانند تشکر از پوشش خبری علیه رژیم صهیونیستی و تشکر از انعکاس رخدادهای غزه ذکر شده است. در این خصوص همچنین به نام برخی برنامه‌ها مثل به افق فلسطین از شبکه افق سیما اشاره داشتند. از برنامه‌‎های دیگری مثل مکث یا پاورقی که معمولا نام‌شان در میان پیامک‌ها دیده می‌شود هم نام برده‌اند که به‌صورت ویژه از پرداختن آنها به وقایع غزه تشکر شده است. 
ازسوی دیگر پیامک‌هایی هم هست که از پخش سریال‌هایی با مضامین مقاومت و مبارزات مردم فلسطین تشکر شده است؛ سریال‌هایی مثل عزالدین قسام. 
     
زنده شدن خاطره‌ها
سریال‌های خاطره‌انگیز که از شبکه‌های مختلف روی آنتن می‌رود، همیشه طرفداران خاص خود را دارد. در این میان شبکه‌های آی‌فیلم و تماشا بیشتر به پخش این دست آثار می‌پردازند. در میان پیامک‌ها درخواست‌های زیادی برای پخش سریال‌های قدیمی مطرح شده که در میان‌شان نام‌هایی مثل سربداران، خانه کوچک، پس از باران، کیمیا، یوسف پیامبر، ریشه در خاک و... به چشم می‌خورد. در قالب پویانمایی هم درخواست‌ها یا تشکرهایی دیده می‌شود که می‌توان به مجموعه «آلیس در سرزمین عجایب» اشاره کرد. 
همچنین عده‌ای هم از پخش سریال‌هایی مثل «سرزمین مادری» تشکر کردند یا برای پخش آثار خاطره‌انگیزی نظیر«مرگ تدریجی یک رویا» که به‌تازگی پخش آن از شبکه سیما به پایان رسید، پیام تشکر خود را ارسال کردند. نام سریال‌های دیگری هم در میان پیام‌های تشکر دیده می‌شود که در قالب‌های رئال یا پویانمایی هستند، مثل «افسانه جومونگ» از شبکه تماشا.

عبارات پرتکرار در پیامک‌ها
درخواست پخش سریال‌های خاطره‌انگیز
درخواست پخش ‌فیلم‌های سینمایی
تشکر از پوشش رسانه‌ای وقایع غزه 

صدف قصاب‌زاده - گروه رسانه
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها