درآمد دولت از مولدسازی تا تیر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰۰ درصد رشد کرده است.
درآمد دولت از مولدسازی تا تیر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰۰ درصد رشد کرده است.
کد خبر: ۱۴۲۰۶۰۳

به گزارش جام جم آنلاین، مولدسازی دارایی‌ها  تکلیف چند سال اخیر مجلس است که هر سال تأکید می‌شود، اما اجرا نشده و درآمد مولدسازی اندک بوده است. بر این اساس از سوی دولت تلاش شده است موانع  شناسایی  شود. از سوی دیگر دستور شورای سران سه قوه بر حل مسئله مولدسازی است.

 سال‌ها املاک و اموال زیادی از دولت وجود داشت که بی‌خاصیت بود و تبدیل به سوله‌های فرسوده شده در حالی که می‌توان با مولدسازی آن را در ا ختیار پیمانکاران قرار داد تا پروژه‌ها را اجرا کنند.

به گزارش تسنیم، طبق اعلام وزارت اقتصاد، درآمد مولدسازی در چهار ماه اول امسال سه برابر شده و در ماه‌های پایانی سال که وصولی‌ها بیشتر می‌شود درآمد افزایش می‌یابد.

بر مبنای گزارش منابع و مصارف خزانه داری کل کشور منتهی به سی و یکم تیرماه، درآمد حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای مبلغ 1 میلیون و 45 هزار و 889 میلیارد ریال می‌باشد، که علی رغم آنکه نسبت به عملکرد چهار دوازدهم سال گذشته، 57 درصد رشد داشته است اما نسبت به مصوب چهار دوازدهم سال جاری تنها 42 درصد تحقق پیدا کرده است.

همچنین درآمد حاصل از واگذاری دارایی‌ های مالی نیز باوجود آنکه نسبت به عملکرد چهار دوازدهم بودجه سال قبل 19 درصد رشد داشته اما این درآمدها در سال جاری نسبت به مصوب چهار دوازدهم، فقط 40 درصد تحقق پیدا کرده است. لازم به ذکر است تاکنون بیشترین درصد تحقق درآمدهای عمومی کشور نسبت به مصوب چهار دوازدهم سال، به ترتیب مربوط به درآمدهای مالیاتی: 85 درصد، سود سهام شرکت‌های دولتی: 170 درصد و درآمدهای حاصل از خالص صادرات گاز طبیعی 85 درصد می‌باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها