گزارش «جام‌جم» از رادیو محرم در گفت‌و‌گو با مدیران و برنامه‌سازان

رادیو محرم؛ ندای عاشقی از دل کربلا

فخرالدین صدیق شریف، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور در برنامه «نشان ارادت» شبکه دوم سیما گفت: نام کوچک من ابوالفضل فخرالدین است. برادر دیگر من محمد صدرالدین و برادر کوچکم حسین بدرالدین است. تمام این نام‌ها را پدرم به دلیل ارادت‌اش نسبت به آقا امام حسین (ع) و ائمه اطهار بر روی فرزندان‌اش گذاشته است. پدرم همیشه می‌گفت حسین (ع) مانند ماه آسمان دین است. برای همین نام برادرم را حسین بدرالدین گذاشت. بر این عقیده بود حسین (ع) ماهی است که بر همه ما نورافشانی می‌کند.
کد خبر: ۱۴۱۹۴۶۹
تعداد بازدید : 6

صدیق شریف با اظهار تاسف از آنکه سریال «امام حسین» با وجود کلید خوردن برای ساخت؛ اما هرگز ساخته نشد در پاسخ به این سوال که به عنوان هنرمند اگر روزی نقشی در عاشورا بازی کند دوست دارد کدام نقش باشد گفت: سریال «امام حسین» کار شهریار بحرانی بود که داشت در یزد ساخته می‌شد و من نقش حبیب بن مظاهر را بازی می‌کردم. ایشان یکی از یاران واقعی امام حسین (ع) بوده است. آن زمان از من پرسیده نشد چه نقشی دوست دارم بازی کنم و خود به خود این نقش به من پیشنهاد شد. اما متاسفانه بنا به دلایلی ساخت این سریال متوقف شد و نتوانست ادامه پیدا کند. با این حال باز هم اگر شرایطی پیش آید که سریال امام حسین (ع) ساخته شود؛ علاقه دارم باز هم نقش حبیب بن مظاهر را بازی کنم.

او با تاکید بر اینکه مهم‌ترین ویژگی شخصیت حبیب بن مظاهر عشق بود؛ علت انتخاب این شخصیت را توضیح داد: او عاشقانه امام حسین (ع) را دوست داشت. در هر مرحله‌ای از زندگی شما اگر عاشقانه زندگی و کار کردی در آن مرحله موفق خواهی بود. به نظر من نیرویی که هیچ کس در مقابل‌اش نمی‌تواند ایستادگی کند عشق است. مهم‌ترین ویژگی حبیب بن مظاهر هم همین بود که عاشق امام حسین (ع) بود. 

برنامه «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی هر روز ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما با حضور هنرمندان، چهره‌های به‌نام، سوژه‌های اجتماعی، نخبگان، پیرغلامان، دختران قهرمان، کارآفرینان، خیرین و به همراه مردم عادی به مدت ۳۰ شب که از ۲۱ مردادماه ۱۴۰۲ آغاز شده است؛ پخش خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها