جدیدترین گزارش ماهانه اوپک

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران ماه میلادی گذشته، ۱.۵ درصد کاهش پیدا کرد که کاهش ملایمتری در مقایسه با افت بیش از ۹ درصدی در ماه مه بود.
کد خبر: ۱۴۱۶۱۰۵

به گزارش جام جم آنلاین، جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد: قیمت نفت سنگین ایران در ژوئن، به ۷۵ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید که یک دلار و ۱۴ سنت معادل ۱.۵ درصد نسبت به قیمت ۷۶ دلار و ۴۷ سنت در ماه مه، کاهش داشت.

میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۷۹ دلار و ۵۸ سنت در مقایسه با ۱۰۵ دلار و ۱۴ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ رسیده است.

ارزش سبد نفتی اوپک در ژوئن، به ۷۵ دلار و و ۱۹ سنت در هر بشکه رسید که ۶۳ سنت معادل ۰.۸ درصد در مقایسه با قیمت ۷۵ دلار و ۸۲ سنت در ماه مه، کاهش داشت.

با این حال، میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۷۹ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با میانگین قیمت ۱۰۵ دلار و ۳۷ سنت در مدت مشابه سال گذشته، ۲۶ دلار و پنج سنت معادل ۲۴.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

طبق آمار منابع ثانویه اوپک، مجموع تولید نفت اوپک در ژوئن، به ۲۸.۱۹ میلیون بشکه که در روز رسید که بر مبنای ماه به ماه، ۹۱ هزار بشکه در روز افزایش داشت. تولید نفت عمدتا در ایران و عراق افزایش پیدا کرد در حالی که در آنگولا کاهش داشت.

تولید نفت ایران با ۵۶ هزار بشکه در روز افزایش، به ۲.۷۵۴ میلیون بشکه در روز رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها