این احتمال وجود دارد که با فراموش کردن رمز عبور وای فای برای به اشتراک گذاری آن با دیگران به مشکل بربخورید؛ در این صورت راهی وجود دارد که می توان بدون دستی وارد کردن رمز، آن را به اشتراک گذاشت.
کد خبر: ۱۳۹۹۹۴۵

به گزارش جام جم آنلاین، سیستم عامل های گوشی به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات کاربری شبکه وای‌فای (رمز عبور) خود را بدون نیاز به وارد کردن دستی آن‌ها به اشتراک بگذارند. این بدان معناست که می‌توانید رمز عبور را بدون نیاز به وارد کردن آن در گوشی شخص دیگر به اشتراک بگذارید.

در ادامه نحوه انجام اینکار و نکات مهم در مورد آن را توضیح خواهیم داد. این ویژگی در تمامی دستگاه‌های دارای نسخه اندروید 8 یا بالاتر موجود است.

بدان معنا که اگر دستگاهی دارید که دارای سیستم عامل اندروید 8 یا بالاتر است امکان استفاده از این ویژگی برای اشتراک گذاری رمزهای عبور وجود دارد.

برای شروع، مطمئن شوید که دستگاه شما به شبکه وای فایی که می‌خواهید رمز عبورش را به اشتراک بگذارید متصل است. سپس می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. برنامه تنظیمات را در دستگاه اندروید خود باز کنید.

2. روی « Network & Internet» ضربه بزنید.

3. شبکه وای فای مورد نظر را انتخاب کنید.

4. روی گزینه « Share» ضربه بزنید؛ این گزینه احتمالا در انتهای صفحه واقع شده است.

5. ممکن است از شما خواسته شود که با اقدامات امنیتی دستگاه خود، مانند رمز عبور، اثر انگشت یا تشخیص چهره، احراز هویت را انجام دهید.

6. پس از انجام احراز هویت، یک کد QR روی صفحه نمایش داده می شود. اکنون باید این کد را با استفاده از گوشی شخص مورد نظر اسکن کنید.

7. برای این کار برنامه دوربین گوشی شخص را باز کنید و به حالت Photo بروید.

8. کد QR را در مرکز قرار دهید و آن را برای چند ثانیه در کادر نگه دارید. یک پاپ آپ ظاهر می شود و از شما می خواهد به شبکه وای فای متصل شوید.

9. برای پیوستن به شبکه در پنجره بازشو روی « Connect’ to network» ضربه بزنید.

10. راه دیگر این است که می‌توانید روی دکمه « Share» ضربه بزنید تا رمز عبور به صورت متن ساده نمایش داده شود، سپس می‌توانید آن را به صورت دستی با شخص به اشتراک بگذارید.

11. توجه داشته باشید که شاید امکان اشتراک گذاری رمزهای عبور از طریق کدهای QR در همه دستگاه های اندروید در دسترس نباشد؛ بنابراین مطمئن شوید که دستگاه شما از این ویژگی پشتیبانی می کند.

با استفاده از مراحل بالا، می‌توانید شبکه وای‌فای خود را بدون لو دادن  رمز عبور با هر کسی به اشتراک بگذارید. این ویژگی امن است و از حریم خصوصی شما نیز محافظت می کند.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها