نگاهی به ابتکار جالب رادیو ورزش

صدای فوتبال از رادیو جام‌جهانی

اخبار جام‌جهانی فوتبال در کشور قطر بازتاب فراوانی در کشور‌های مختلف دنیا دارد. علاوه بر علاقه‌مندان به فوتبال در ۳۲کشور حاضر در این رقابت‌ها تقریبا در همه کشور‌ها اخبار و نتایج این مسابقات مهم پیگیری می‌شود. بر اساس خبر‌های اعلام شده سه تا چهار میلیارد نفر این مسابقات را پیگیری می‌کنند و این نشان از اهمیت رویدادی به نام جام‌جهانی دارد.
کد خبر: ۱۳۹۰۲۵۸
نویسنده بهمن اسدی - کارشناس ورزش و رسانه

در بازتاب رویداد‌های جام‌جهانی رسانه‌ها نقش اساسی دارند. حضور کشورمان در این رقابت‌ها لزوم توجه و پرداخت به این رقابت‌ها را به رخ می‌کشد. در این باره رسانه‌های مختلف در ایران تلاش فراوانی داشته‌اند که در این بین رادیو ورزش دست به ابتکار جالبی زده است. راه‌اندازی رادیوی فصلی با نام جام‌جهانی و برنامه‌ریزی در خصوص تولید محتوای بیشتر برای مخاطبان از جمله اهداف تاسیس این رادیو بوده است. رادیو جام‌جهانی با حضور در جزیره کیش که نزدیک‌ترین محل به کشور قطر است تلاش دارد حال و هوای بهتری را تجربه کند.
رادیو ورزش پیش از این با راه‌اندازی رادیوی ورزش بانوان تلاشی جدی برای بازتاب رویداد‌های ورزشی بانوان داشت که نشان می‌دهد فضای خدمت در این خصوص به شدت مورد توجه مسئولان این شبکه قرار دارد. بی‌تردید در کنار این اندیشه زیبا، لزوم حمایت جدی‌تر مراجع مسئول و نیز برنامه‌ریزی زود هنگام، استفاده از نظر‌ها و پیشنهاد‌های اهل فن در کنار تولید محتوای جذاب بر غنای کار خواهد افزود. گرچه گمان می‌رفت رادیو در رقابت با رسانه‌های امروزی در فضای مجازی رقابتی سخت و دشوار داشته باشد و حتی در این مسیر با مشکل ادامه حیات مواجه باشد، اما رادیو ورزش با تولید محتوای قابل توجه روزانه به عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه تخصصی نشان داده از جایگاهی ارزشمند برخوردار است؛ جایگاهی که بدون تردید با تلاش و حمایت بیشتر می‌تواند ارتقا یابد تا در این بخش شاهد اتفاقات خوبی برای کشورمان باشیم.
حضور موفق در عرصه‌های منطقه‌ای، آسیایی و جهانی در بخش ورزش فقط با رشد همه‌جانبه و در همه ابعاد ممکن است. در این مسیر رسانه‌های ورزشی نقشی اساسی دارند. اطلاع‌رسانی و ترغیب مردم به ورزش نه فقط در این باره بلکه در سالم‌سازی جامعه و دور کردن جوانان از ناهنجاری‌ها بسیار مهم است. پر کردن اوقات فراغت در کنار پرداخت حرفه‌ای به ابعاد مختلف ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مسیر اقداماتی از جمله راه‌اندازی رادیو جام‌جهانی را باید به فال نیک گرفت. باید امیدوار بود که با کسب تجربه از اتفاق خوبی که رخ داد از این پس در زمان برگزاری مسابقات ورزشی مهم با ادامه این روند در جذب مخاطب و گرایش مردم به ورزش گام‌های بلندی برداشته شود.

روزنامه جام جم 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها