یک پزشک متخصص زنان در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

خطر سقط جنین در هوای آلوده / آلاینده ها و اختلال در رشد جنین

رئیس انجمن زنان و زایمان هشدار داد؛

عوارض سقط های غیر قانونی

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران، نسبت به عوارض سقط‌ های غیرقانونی که سلامت زنان را تهدید می‌کند، هشدار داد.
کد خبر: ۱۳۶۸۱۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، سودابه کاظمی، در دومین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران، اظهار داشت: محورهای علمی این کنگره آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی حوزه بیماری‌های زنان و مسئله زایمان است. همچنین به طور کلی علم مامایی و زایمان، بارداری و ناباروری، جراحی‌های کم تهاجمی، سرطان شناسی زنان از دیگر موضوعات مورد بحث در این کنگره است.

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران ادامه داد: برگزاری چندین کارگاه در زمینه ارتقا مهارت سونوگرافی و مدیریت خونریزی در سالن زایمان نیز برگزار شده و سمپوزیوم و پنل‌های متعددی در راستای رشته تخصصی زنان و زایمان داشته‌ایم.

کاظمی در ادامه درباره انجام سقط‌ های غیر قانونی هشدار داد و گفت: این مسئله بسیار حائز اهمیت است و این موضوع در کنگره نیز مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی درباره عوارض انجام سقط‌ های غیر قانونی گفت: زنانی که سقط غیرقانونی انجام می‌دهند نه تنها از لحاظ روحی دچار آسیب‌های فراوان می‌شوند بلکه مشکلات جسمانی نیز برای آنها به همراه دارد.

کاظمی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه سقط قانونی بدون حمایت پزشک و در اماکن غیر بهداشتی انجام می‌شود لذا مشکلات عفونی فراوانی برای زنان به همراه دارد و به دلیل باقی ماندن بقایای که باید از بدن مادر خارج شود مجدداً مراجعه به بیمارستان صورت خواهد گرفت و اصولاً نیاز به انجام کورتاژ است.

وی گفت: ناباروری، پارگی رحم و آسیب به احشاء داخل شکم نیز از دیگر عوارض سقط‌ های غیرقانونی محسوب می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها