فرانسه، آلمان و انگلیس رکورددار ابتلا در اروپا

جدیدترین آمار جهانی کرونا (+جدول)

شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۳۷ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۱۷ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۵۳ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۱۳ نفر از مبتلایان نیز تا زمان ارسال این خبر بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۳۶۲۱۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۷.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۲۵۲,۹۶۵ ۱,۰۱۴,۹۰۲
۲ هند ۴۳,۰۳۹,۹۷۲ ۵۲۱,۷۷۲
۳ برزیل ۳۰,۲۳۴,۰۲۴ ۶۶۱,۸۵۵
۴ فرانسه ۲۷,۴۴۷,۳۹۷ ۱۴۳,۹۱۰
۵ آلمان ۲۳,۲۷۷,۳۱۶ ۱۳۳,۲۱۵
۶ انگلیس ۲۱,۷۴۷,۶۳۸ ۱۷۱,۳۹۶
۷ روسیه ۱۸,۰۴۱,۹۲۷ ۳۷۲,۷۶۶
۸ کره جنوبی ۱۶,۱۰۴,۸۶۹ ۲۰,۶۱۶
۹ ایتالیا ۱۵,۵۳۳,۰۱۲ ۱۶۱,۳۳۶
۱۰ ترکیه ۱۴,۹۸۳,۱۵۸ ۹۸,۵۱۴

 

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۰۲ هزار و ۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۷۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، تایلند، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها