jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۳۲۸۳۵۱   ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۴۱

اگرچه شرکت صهیونیستی ان اس او گروپ استفاده از جاسوس افزار پگاسوس را برای جاسوسی از گوشی های همراه سیاستمداران تکذیب کرده، اما افشاگری واتس اپ در این زمینه چیز دیگری را نشان می دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، ویل کتکارت مدیرعامل واتس اپ در مصاحبه‌ای به روزنامه گاردین گفته است که برخی دولت‌ها از جاسوس افزار پگاسوس برای حمله به مقامات دولتی ارشد جهان در سال ۲۰۱۹ استفاده کرده اند.

برخی از این مقامات از جمله مقامات امنیتی ارشد کشور‌هایی بوده اند که حتی از جمله متحدان آمریکا محسوب می‌شدند. در جریان این حملات تنها در عرض دو هفته اطلاعات ۱۴۰۰ کاربر واتس اپ از طریق جاسوس افزار پگاسوس سرقت شد. برخی فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران نیز از جمله قربانیان حملات یادشده بوده اند و احتمالا واتس اپ به همین علت از ان اس او گروپ به دادگاه شکایت کند.

پیش از این مشخص شده بود که جاسوس افزار پگاسوس رژیم صهیونیستی برای هک کردن گوشی‌های ۳۷ نفر و از جمله جمال خاشقچی مورد استفاده قرار گرفته است. دسترسی رژیم سعودی به این جاسوس افزار و اطلاع آن از انتقاد‌های تند خاشقچی خطاب به بن سلمان موجب خشم ولیعهد سعودی و قتل فجیع خاشقچی در استانبول شد.

اگر چه واتس اپ فعلا توانسته شواهد مربوط به حملات هکری پگاسوس به ۱۴۰۰ نفر را فراهم کند، اما ظاهرا تعداد اهداف حملات مذکور بسیار بیشتر بوده و احتمال می‌رود در آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها