jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۲۸۲۰۹   ۰۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۷:۰۶

روزانه 8 لیوان آب در شرایط معمولی باید مصرف شود و اگر فعالیت و تحرک فرد زیاد باشد تا 12 لیوان سفارش شده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر زهرا اباصلتی اظهار کرد: با توجه به گرمای شدید هوا در فصل تابستان امسال نیاز است که مایعات بدن برای تمامی سنین به ویژه 4 گروه سنی کودکان، جوانان، میانسالان و سالمندان به میزان کافی تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف کافی مایعات در تمامی سنین به‌ویژه افراد بالای 30 سال همواره مورد تأکید است، افزود: روزانه 8 لیوان آب در شرایط معمولی باید مصرف شود و اگر فعالیت و تحرک فرد زیاد باشد تا 12 لیوان سفارش شده است.

رییس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم 2 لیتر مایعات مؤثر را مصرف کنیم بهتر است که به همان آب مصرفی، کمی آب لیمو ترش و یا عرقیات گیاهی مانند بیدمشک و نسترن اضافه شود که این اقدام بهتر از شکر است واز شربت و نوشیدنی‌های غلیظ و با شیرینی زیاد پرهیز شود.

دکتر اباصلتی با ذکر این نکته که دوغ کم نمک برای رفع کمبود املاح هم توصیه می‌شود، تأکید کرد: خستگی زیاد، گرفتگی عضلانی و ضعف بدن ناشی از کمبود املاح است که این کمبود باید با مصرف نوشیدنی‌های مفیدی که در این خصوص سفارش شده پر شود.

وی با اشاره به اینکه نوشیدنی‌های گازدار مانند نوشابه، دلستر و برخی آبمیوه‌ها توصیه نمی‌شود، تصریح کرد: همچنین خوردن چای پررنگ و شیرین مضر است و از جمله مواردی که می‌توان به عنوان تغذیه سالم معرفی کرد میوه‌های آب دار و انواع سبزیجات بوده است.

رییس گروه بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در روزهای گرم سال بر خوردن غذاهای آب پز و سبک و با ادویه کم هم تأکید می‌کنیم، ضمن اینکه باید از خوردن سرخ کردنی‌ها، فست فودها و غذاهای چرب تا حد امکان اجتناب شود.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها