jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۲۱۳۸۳   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۸

در آستانه فصل تابستان هستیم و پس از یک سال قرنطینه و محدودیت‌، بسیاری از افراد مشتاقند تا با مسافرت حال و هوای خود و خانواده شان را عوض کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، بعضی از محدودیت‌ها کاسته شده و شهرها برای پذیرایی از گردشگران آماده می‌شوند.

در حالی که تعطیلات تابستانی امسال ممکن است مانند سال‌های گذشته احساس بی‌دغدغه‌ای نداشته باشید، اما با در نظر گرفتن رهنمودهای ایمنی می‌توان از آن لذت برد.

اگر در ماه‌های آینده قصد فرار از زندان خانه و عزیمت به شهر یا کشور دیگری دارید، نکات زیر به شما کمک می کند تابستانی سالم، شاد و لذت‌بخش داشته باشید.

اگر واکسن زده‌اید، کارت تزریق را همراه داشته باشید

با توجه به تزریق واکسن به تعداد زیادی از افراد جامعه، پیش بینی می شود که تابستان امسال با مسافرت‌ های زیادی به ویژه توسط افراد واکسینه شده همراه باشد.

یکی از کارشناسان ارشد مسافرت در آمریکا معتقد است: برخی از آمریکایی‌ها ممکن است از سال ۲۰۱۹ تاکنون تعطیلات تابستانی نداشته باشند، بنابراین به وضوح تقاضای زیادی برای سفر در تابستان امسال وجود خواهد داشت.

اگر واکسینه شده و به مسافرت می روید، برخی کشورها و مناطق ممکن است از شما بخواهند کارت واکسیناسیون خود را ارائه دهید. برای اینکه از ایمنی شما مطلع شوند، حتماً در هنگام سفر اسناد خود را در دست داشته باشید.

اگر واکسینه نشده‌اید، مقصد خود را بررسی کرده تا اطمینان حاصل کنید که لزوم انجام واکسیناسیون قبل از ورود، نیازی است یا خیر. بیشتر کشورها هنوز به اثبات آزمایش منفی PCR و در بعضی موارد قرنطینه هنگام ورود تاکید دارند.

با وسایل نقلیه مطمئن سفر کنید

اگر از نظر مالی در مضیغه نیستید، بهتر است با هواپیمای کلاس یک پرواز کنید چرا که فاصله مناسب میان صندلی‌ها در این پرواز، خطر ابتلای شما به کرونا را کاهش می‌دهد.

همچنین این پروازها با تعداد مسافرین اندک این امکان را به شما می‌دهد که هنگام خروج از هواپیما، با سرعت بیشتری فضای بسته کابین را ترک کنید.

در غیر این صورت بهتر است از دو ماسک استفاده کرده و هر یک ساعت، ماسک خود را تعویض کنید. دریچه هوا را برای گردش هوا باز نگه داشته و پس از دریافت هرگونه بسته‌ای از مهماندار و همچنین هنگام استفاده و بازگشت از سرویس بهداشتی، از ضد عفونی‌کننده دست استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که طی پرواز و پس از رسیدن به مقصد، به طور مرتب از ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید.

چه واکسینه شده باشید و چه نباشید، نگه داشتن یک بطری کوچک ضد عفونی کننده دست می تواند تفاوت چشمگیری بین جلوگیری از انتشار ویروس و انتقال آن را ایجاد کند.

محل اقامت خصوصی اجاره کنید

اگر قبلا هتل‌ها یا استراحتگاه‌ها را به طور معمول برای اقامت انتخاب می‌کردید، اکنون زمان آن است که این رویه را تغییر داده و چیز دیگری را در نظر بگیرید.

رزرو یک خانه، کلبه یا آپارتمان مستقل برای مسافران واکسینه شده و واکسینه نشده انتخاب ایمن‌تری است.

همواره در فضای باز باشید

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثریت افرادی که مایل به مسافرت در تابستان هستند، تمایل به استقرار در فضای باز دارند. اکنون و با توجه به شیوع کرونا و خطر حضور در اماکن بسته، چه فرصتی بهتر برای سکونت و استقرار در فضای باز.

در عین حال تلاش کنید تا فاصله اجتماعی را از سایر افراد حفظ کرده و از آنها دور بمانید. ترتیب فعالیت‌های گشت و گذار در خارج از شلوغی یکی از راه های طفره رفتن از جمعیت است.

گشت و گذار در فضای باز نیز خطر کمتری دارد بنابراین در نظر داشته باشید که به مکان‌هایی مانند سواحل و پارک‌های ملی بروید.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر