jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۲۰۷۴۶   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۷:۰۶

معمولاً خودروهای بنتلی حتی در خود لندن نیز به ندرت رؤیت می‌شوند و این موضوع درباره بنتلی بکلار کاملاً صدق می‌کند. با سقف تولید ۱۲ دستگاهی برای کل دنیا، تماشای این خودرو در خیابان یک فرصت بی‌نظیر خواهد بود.

به تازگی یکی از این ۱۲ دستگاه در خیابان‌های لندن دیده شده است. این گرندتورر روباز ۱.۵ میلیون پوندی با رنگ طلایی خود کاملاً نگاه‌ها را خیره می‌کند و جذابیتی وصف‌ناپذیر دارد.

بکلار حاضر در این ویدئو کارکرد چندانی نداشته است. این خودرو تنها از شوروم بیرون آمده تا به حمل‌کننده خودرو برسد و بنابراین مالک آن ثروت بالایی دارد. تمامی ۱۲ دستگاه تولیدی قبلا به فروش رفته‌اند و بنابراین دیگر نمی‌توان آن را از کارخانه سفارش داد.

اگرچه تصاویر رسمی این خودرو طراحی برجسته‌اش را به نمایش گذاشته‌اند اما دیدن آن در دنیای واقعی لذت دیگری دارد.

خوشبختانه ما می‌توانیم صدای استارت سرد پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربوی بکلار با قدرت ۶۵۰ اسب بخار را نیز بشنویم. اگرچه صدای پیشرانه به مدت کوتاهی شنیده می‌شود اما همین مدت کم نیز برای شارژ کردن ما کافی است.

کابین بکلار به مدت بسیار کوتاهی دیده می‌شود اما ما می‌دانیم که بنتلی از چوب و عناصر بسیار کمیاب در این بخش استفاده کرده است.

جزئیات صندلی‌ها و کناره‌های پشت‌سری‌ها از پشم طبیعی تولید شده و کف‌پوش‌ها نیز از همین جنس هستند.

خودنمایی بنتلی «بکلار» در لندن (+عکس)

خودنمایی بنتلی «بکلار» در لندن (+عکس)

خودنمایی بنتلی «بکلار» در لندن (+عکس)

منبع: پدال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو