آشنایی با خواص باور نکردنی گل قاصدک

خواص اعجازآور قاصدک هایی که فوت می کنیم !

title
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با انجام یک مطالعه تاثیر عصاره میوه نسترن وحشی را در پیشگیری از التهاب و سیروز کبدی در موش‌های آزمایشگاه بررسی کردند.
کد خبر: ۱۳۲۰۵۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، سیروز کبدی یک بیماری کبدی است که عموما با مصرف بیش از حد الکل، برخی از داروها و ... بروز پیدا می‌کند. این بیماری باعث اختلال در عملکرد کبد شده و در متابولیسم داروها و سموم از خون مشکلاتی ایجاد می‌شود.

در گذشته اسانس‌ها، عصاره‌ها و ترکیبات برخی گیاهان برای درمان بیماری‌های مختلف، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. باتوجه به این‌که میوه نسترن وحشی دارای ترکیباتی است که خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی دارد؛ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با انجام یک پژوهش تاثیر استفاده از عصاره میوه نسترن وحشی را در پیشگیری از التهاب و سیروز کبدی در موش‌های آزمایشگاهی بررسی کردند.

نتایج به‌دست آمده از این پژوهش نشان داد که عصاره میوه نسترن وحشی، به طور موثری باعث کاهش سطح سرمی آنزیم‌های کبدی درگیر در التهاب و سیروز (ALT-AST-ALP) در موش‌ها شده است.

بر اساس یافته‌های به‌دست آمده؛ ممکن است استفاده از این دارو به عنوان درمان کمکی در پیشگیری از التهاب و سیروز کبدی موثر باشد.

نتایج این پروژه تحقیقاتی با عنوان «بررسی اثر پلی ساکارید میوه نسترن وحشی (Rosa arvensis ) بر پیشگیری از التهاب و سیروز کبدی ناشی از تتراکلرید کربن در موش سوری» در پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور منتشر شده و دکترسمیرا شیرویی، دکتر غلامرضا بهرامی و محمد بابایی راد از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در انجام آن مشارکت داشتند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها