jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۲۰۰۱۵   ۱۹ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۳:۳۲

با قطعی‌ های مکرر برق در روزهای اخیر، هراسی که بسیاری از شهروندان دارند این است که در صورت قطع برق و محبوس‌شدن احتمالی در کابین آسانسور چه کار باید بکنند؟

title

دراین‌خصوص توجه به چند نکته را مدنظر داشته باشید:

محبوس‌شدن در کابین آسانسور هیچ خطری ندارد، فقط تاریکی است.

کابین سقوط نمی‌کند وکسی در آسانسور از نبود هوا خفه نمی‌شود. کابین آنقدر سوراخ و منفذ دارد که هوا به مقدار زیاد داخل کابین می‌آید.

در این مواقع وحشت نکنید و آرام کف کابین بنشینید، بسیار آرام و بدون نگرانی.

با گوشی همراه با شماره تلفن نصب‌شده در داخل کابین یا آتش‌نشانی(با شماره125)، خانواده، نگهبان و... تماس بگیرید و کمک بخواهید.

اگر موبایل آنتن نداشت، با یک کلید یا خودکار، آرام و با فاصله به در کابین ضربه بزنید تا همسایه‌ها و کسانی که از کنار آسانسور عبور می‌کنند متوجه حضور شما در آسانسور شوند.

اشخاص کنار کابین بمانند و با محبوسین صحبت کنند تا آرامش آنها حفظ شود.

نکته بسیار مهم

محبوس‌شدن در آسانسور هیچ‌گونه خطری ندارد مگر این‌که کسی از تاریکی ترس داشته باشد که لازم است پیش از بروز مشکل، خانواده نترسیدن از تاریکی را به بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده آموزش دهند.

اگر هنگام قطع برق داخل آسانسور محبوس شدید و اقدام به نجات شما کردند، به‌خصوص اگر اتاقک آسانسور بین طبقات بود حتما ابتدا درخواست کنید کلید اصلی برق یا فیوز آسانسور را قطع کرده و بعد اقدام به خارج‌کردن فرد کنند.

مهندس نجمه محمودی - مسوول واحد مدیریت خطر و بلایا مرکز بهداشت شمال‌ تهران / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها