jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۳۱۵۲۷۷   ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۲۰:۴۴

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران خبر داد؛

کلاهبرداری با اسم یک چهره هنری و ترفند کمک به کودکان بی سرپرست

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری فردی که با جعل هویت یک چهره هنری از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

title

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ داود معظمی گودرزی در این باره اظهار کرد: یکی از افراد مطرح در زمینه هنر در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که یک حساب کاربری جعلی با نام و تصاویر خصوصی وی در شبکه های اجتماعی ساخته شده و از شهروندان کلاهبرداری می کند.

وی ادامه داد: طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یک صفحه اینستاگرامی با بیش از 80 هزار نفر دنبال کننده با سوءاستفاده از جایگاه هنری شاکی و با جعل هویت وی با ترفند کمک به کودکان بی سرپرست از کاربران کلاهبرداری می کند.

رئیس پلیس فتا اظهار کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و شناسایی مخفیگاه وی در یکی از مناطق شمال غرب تهران، هماهنگی های قضائی برای دستگیری وی صورت گرفت. در نهایت طی یک عملیات او دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی افزود: مجرم تا کنون به 6 فقره کلاهبرداری اعتراف کرده و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر