jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۳۱۵۲۲۴   ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۸

مقامات آلمانی به فیس بوک مالک واتس اپ هشدار دادند از پردازش داده های شخصی کاربران آلمانی این اپلیکیشن و سوءاستفاده از آنها دست بردارد.

title

به گزارش جام جم آنلاین، کمیسیون حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات هامبورگ روز گذشته اعلام کرد اقداماتی قضایی انجام داده که جلوی پردازش داده های خصوصی کاربران واتس اپ را در آلمان توسط فیس بوک می گیرد.

فیس بوک با رد این درخواست اعلام کرده که در برابر آن فرجام خواهی خواهد کرد. مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک درصدد یافتن راه هایی تازه به منظور استفاده از واتس اپ برای درآمدزایی است. حدود 60 میلیون نفر در آلمان از این اپلیکیشن گپ و تبادل داده استفاده می کنند. فیس بوک در سال 2019 واتس اپ را با پرداخت 19 میلیارد دلار خریداری کرد.

واتس اپ چندی قبل از کاربران خود در سراسر جهان خواست تا با مفاد توافقنامه کاربری جدید این اپلیکیشن موافقت کنند که بر اساس آن واتس اپ حق به اشتراک گذاری داده های خصوصی کاربران با فیس بوک را پیدا می کرد. این امر با اعتراض شدید میلیاردها کاربر واتس اپ در سراسر جهان مواجه شد و موجب شد این اپلیکیشن فعلا از خواسته خود عقب نشینی کند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر