jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۳۰۴۴   ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۸:۳۸

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا توضیح داد؛

آیا حشرات کرونا را منتقل می کنند؟

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: شیوع و انتقال کرونا بیش از هر مسیر دیگری از طریق تنفس صورت می‌گیرد. پس حشرات در این عامل نقش چشم‌گیری ندارند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، پیام طبرسی در پاسخ به این پرسش که «آیا حشرات می‌توانند ناقل و نگهدارنده ویروس کرونا باشند؟ » گفت: با توجه به گرم شدن هوا و ازدحام حشرات در فضای زندگی مردم، ممکن است این پرسش پیش آید که تا چه میزان حشرات ناقل ویروس کرونا هستند. پاسخ اما نگران‌کننده نیست، زیرا حشرات دخالت زیادی در انتقال ویروس کرونا ندارند.

وی در ادامه بیان کرد: بیش از هر مسیر دیگری، انتقال از طریق تنفس عامل شیوع کرونا است. مسلما حشرات در این عامل نقش چشم‌گیری ندارند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا تشریح کرد: آلودگی حشرات به ویروس کنترل همانند آلودگی سطوح تلقی می‌شود. کرونا از طریق نیش منتقل نمی‌شود. در واقع سطوح و آلودگی آنها از اهمیت چندانی برخوردار نیست بنابراین انتقال ویروس از طریق حشرات، تنها می تواند از لحاظ اپیدمی‌لوژیک و مباحث علمی آن مهم باشد که مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

طبرسی در پایان تاکید کرد: انتقال کرونا از طریق حشرات آنقدر تاثیرگذار نیست که مهم تلقی شود و جای نگرانی ندارد.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر