jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۳۱۲۴۵۷   ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۲

هوآوی با توسعه سیستم عامل اختصاصی خود با نام HarmonyOS به دنبال خلق یک اکوسیستم جامع و یکپارچه برای تمام دستگاه‌های هوشمند است. به تازگی هوآوی از ابزاری مفید رونمایی کرده است که باعث آشنایی بیشتر توسعه‌دهندگان با یکی از بزرگ‌ترین مزایای HarmonyOS می‌شود.

title

طبق اعلام هواوی حالا وبسایت «تجربه آنلاین توسعه اپلیکیشن برای HarmonyOS» در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این ابزار و دموی To-Do List با عملی شدن ایده «یک‌بار نوشتن کُد؛ اجرا بر روی دستگاه‌های مختلف» آشنا شوند؛ این همان ایده بزرگ HarmonyOS به عنوان یک سیستم عامل چندمنظوره و یکپارچه است که تنها به گوشی‌های هوشمند محدود نمی‌شود.

در وبسایت یاد شده، کد از پیش نوشته‌شده بر روی نمایشگر سه وسیله مختلف شامل گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و تلویزیون هوشمند اجرا می‌شود تا کاربر به چگونگی نمایش یکپارچه اپلیکیشن‌ها بر روی تجهیزات مختلف پی ببرد. البته امکان تغییر و دستکاری این کد و انجام کارهای بیشتر نیز وجود دارد.

با این ابزار هواوی، اجرای اپلیکیشن بر روی سیستم عامل HarmonyOS را تجربه کنید

این کد آماده، یک چک‌ لیست با سه آیتم را با رنگ‌های مشخص ایجاد می‌کند که از سوی کاربر قابل انتخاب است.

در صورتی که کدنویسی شما دچار به‌هم‌ریختگی یا خطا شد، کافی است بر روی دکمه Reset کلیک کنید تا نسخه اصلی بازگردانده شود.

با این ابزار هواوی، اجرای اپلیکیشن بر روی سیستم عامل HarmonyOS را تجربه کنید

قابلیت Demo To-Do List ابزاری برای آزمایش کدها در بستر سیستم عامل هارمونی است و صرفاً با هدف آشنایی توسعه‌دهندگان با یکی از مزایای این سیستم عامل طراحی شده است؛ از این رو، در حال حاضر امکان ساخت نرم‌افزار مستقل با آن وجود ندارد.

هواوی در دسامبر سال 2020 و در جریان رویداد معرفی HarmonyOS 2.0 (نسخه بتای مخصوص توسعه‌دهندگان)، اعلام کرد طراحان نرم‌افزاری با استفاده از HarmonyOS از طراحی دوباره اپلیکیشن‌ها و بازی‌های خود برای تجهیزات مختلف بی‌نیاز می‌شوند؛ چرا که هارمونی یک سیستم عامل چندمنظوره بوده و می‌توان با تنها یک‌بار توسعه اپلیکیشن، آن را برای اجرا بر روی دستگاه‌های مختلف آماده کرد.

به نظر می‌رسد با عرضه نهایی HarmonyOS تحولی بزرگ در انتظار کاربران و توسعه‌ دهندگان موبایل است که می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از یکپارچگی تجهیزات هوشمند را ارائه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها