jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۰۷۰۱   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۳:۰۲

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، داروهای بیماری خود ایمنی ممکن است پاسخ واکسن کووید ۱۹ را کاهش دهند.

title

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، داروهای بیماری خود ایمنی ممکن است پاسخ واکسن کووید ۱۹ را کاهش دهند.

براساس اطلاعات جدید، داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای بیماری‌ های التهابی مانند آرتریت روماتوئید، مولتیپل اسکلروزیس و کولیت اولسراتیو می‌توانند پاسخ بدن به واکسن‌های کووید ۱۹ از فایزر و مدرنا را مختل کنند.

در ۱۳۳ فرد واکسینه شده با چنین شرایطی، سطح آنتی بادی و خنثی سازی ویروس حدود سه برابر کمتر از یک گروه مقایسه‌ای از افراد واکسینه شده است که از این دارو استفاده نمی‌کنند.

آلفرد کیم از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، گفت: بیشتر بیماران در این مطالعه قادر به پاسخ دهی به آنتی بادی در پاسخ به واکسیناسیون SARS-CoV-2 بودند که اطمینان بخش است.

وی ادامه داد: هنوز مشخص نیست که آیا کاهش سطح آنتی بادی منجر به کاهش محافظت در برابر عفونت یا بستری شدن در بیمارستان می‌شود؛ کاهش ۱۰ برابری سطح آنتی بادی ناشی از واکسن در بیمارانی است که به طور معمول از استروئیدهایی مانند پردنیزون و متیل پردنیزولون استفاده می‌کنند. اکثر داروهای آنتی بادی در برابر نوع برزیل بی اثر هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر