title
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، داروهای بیماری خود ایمنی ممکن است پاسخ واکسن کووید ۱۹ را کاهش دهند.
کد خبر: ۱۳۱۰۷۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، داروهای بیماری خود ایمنی ممکن است پاسخ واکسن کووید ۱۹ را کاهش دهند.

براساس اطلاعات جدید، داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای بیماری‌ های التهابی مانند آرتریت روماتوئید، مولتیپل اسکلروزیس و کولیت اولسراتیو می‌توانند پاسخ بدن به واکسن‌های کووید ۱۹ از فایزر و مدرنا را مختل کنند.

در ۱۳۳ فرد واکسینه شده با چنین شرایطی، سطح آنتی بادی و خنثی سازی ویروس حدود سه برابر کمتر از یک گروه مقایسه‌ای از افراد واکسینه شده است که از این دارو استفاده نمی‌کنند.

آلفرد کیم از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، گفت: بیشتر بیماران در این مطالعه قادر به پاسخ دهی به آنتی بادی در پاسخ به واکسیناسیون SARS-CoV-2 بودند که اطمینان بخش است.

وی ادامه داد: هنوز مشخص نیست که آیا کاهش سطح آنتی بادی منجر به کاهش محافظت در برابر عفونت یا بستری شدن در بیمارستان می‌شود؛ کاهش ۱۰ برابری سطح آنتی بادی ناشی از واکسن در بیمارانی است که به طور معمول از استروئیدهایی مانند پردنیزون و متیل پردنیزولون استفاده می‌کنند. اکثر داروهای آنتی بادی در برابر نوع برزیل بی اثر هستند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها