jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۳۱۰۶۲۱   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۰۴

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تشریح کرد

امکان سلب نمایندگی مجلس با مصوبه کمیسیون آیین نامه

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون آیین نامه چنانچه هیات نظارت تشخیص دهد که شخص نماینده دیگر از شرایط لازم برای ادامه نمایندگی برخوردار نیست، می‌تواند پرونده وی را مستقیما به شورای نگهبان ارسال کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در جریان بررسی طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان اعضای کمیسیون تغییری را در ترکیب هیأت بدوی نظارت بر نمایندگان ایجاد کردند.

وی افزود: پیش از این اعضای کمیسیون مصوب کرده بودند که اعضای هیأت بدوی نظارت بر رفتار نمایندگان دو نفر از اعضای کمیسیون اصل 90،‌ دو نفر از اعضای کمیسیون قضایی و 4 نفر از نمایندگان با سابقه مدیریتی 4 سال و یکی از نواب رئیس مجلس باشند که در مصوبه امروز بنا شد تا در مورد کمیسیون اصل نود و کمیسیون قضایی رئیس کمیسیون اصل نود و رئیس کمیسیون قضایی باشند و یک نفر از اعضای کمیسیون اصل نود و یک نفر از کمیسیون قضایی با انتخاب از سوی نمایندگان در صحن، در این هیأت عضویت داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: علاوه بر این طبق مصوبه امروز کمیسیون و نیز طبق بند 13 سیاست‌های کلی انتخابات، چنانچه هیأت نظارت بررفتار نمایندگان تشخیص دهد که فرد نماینده دیگر از شرایط لازم برای ادامه دوره نمایندگی برخوردار نیست می‌تواند پرونده وی را مستقیما به شورای نگهبان ارسال کند.

محمودی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز طرحی تحت عنوان طرح شفافیت و نظارت در کمیسیون مطرح شد که به دلیل این که محتوای این طرح در طرح‌های شفافیت آراء نمایندگان و نیز طرح نظارت بر رفتار نمایندگان وجود داشت، بنا شد تا در این دو طرح ادغام شود و به این خاطر از دستورکار کمیسیون کنار رفت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر